piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWWCOTY 2024 – znamy finalistów!

WWCOTY 2024 – znamy finalistów!

Konkurs na Światowy Samochód Roku wybierany przez Kobiety – WWCOTY 2024 wyłonił piątkę finalistów. Zwycięzca zostanie ogłoszony 8 marca.

Finalistów wyłoniono w pięciu kategoriach: samochód rodzinny, duży samochód, SUV, terenówka lub pikap 4×4 i samochód ekskluzywny. Nagrodzone pojazdy zostały uznane za najlepsze w swoich segmentach pod względem bezpieczeństwa, prowadzenia, rozwiązań technicznych, komfortu, wydajności, niskiego wpływu na środowisko i stosunku jakości do ceny.

O zwycięstwo w pięciu kategoriach konkursu WWCOTY (ang. Women’s Worldwide Car of the Year) ubiegało się łącznie 62 kandydatów. Warunkiem dopuszczenie samochodu do rywalizacji był debiut na co najmniej dwóch kontynentach w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.

Kobiety pięciu kontynentów

To już 14. edycja konkurs na Światowy Samochód Roku wybierany przez Kobiety. Zespół jurorek tworzy 75 dziennikarek motoryzacyjnych z 52 krajów na pięciu kontynentach. Jest to jedyne na świecie jury w branży motoryzacyjnej składające się wyłącznie z kobiet.

– Głosowanie nie było łatwe ze względu na niezwykły poziom kandydatów – mówi Marta Garcia, prezes konkursu WWCOTY. Żaden głos nie został oddany losowo. Wszystkie kandydujące samochody zostały przetestowane i porównane z konkurencją. Dlatego nagroda WWCOTY jest punktem odniesienia dla milionów klientów kupujących do roku samochody na całym świecie.

8 marca – kto wygra?

Na liście finalistów są:

– samochód rodzinny: Volvo EX30,

– duży samochód: BMW serii 5,

– SUV: Kia EV9,

– terenówka 4×4 lub pikap: Volkswagen Amarok,

– samochód ekskluzywny: Aston Martin DB12.

Najlepsze samochody z każdej kategorii spotkają się w finale konkursu na Światowy Samochód Roku wybierany przez Kobiety. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet 8 marca na kanale YouTube konkursu WWCOTY.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź