sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościElektryczny DAF częścią EcoCombi

Elektryczny DAF częścią EcoCombi

Vlot Logistics to pierwsza firma, która dodała do swojej floty w Holandii zestaw EcoCombi holowany przez elektrycznego DAF-a.

Elektryczny DAF CF z urządzeniem hakowym Hiab połączono za pośrednictwem wózka dolly z trzyosiową naczepą. Całość ma długość 25,25 m.

Vlot Logistics: dostosowaliśmy harmonogramy

Firma rozbudowuje flotę pojazdów elektrycznych. Obecnie ma ich 10. Jednym z nich jest wspomniany DAF CF Electric, którego wykorzystano do utworzenia zestawu EcoCombi.

– Używamy tego zestawu do transportu kontenerów — mówi Rokus Vlot, dyrektor zarządzający i właściciel Vlot Logistics. – Za pomocą EcoCombi możemy transportować trzy kontenery 20-stopowe jednocześnie, co pomaga ograniczyć liczbę przejazdów.

Firma ma w Rotterdamie własną ładowarkę o mocy 300 kW. Można nią naładować akumulatory DAF-a CF Electric do poziomu 80% w ciągu jednej godziny. Większość energii pochodzi z paneli słonecznych zamontowanych na dachach budynków w siedziby firmy.

– Transport elektryczny jest całkowicie zintegrowany z naszymi działaniami — twierdzi Rokus Vlot. – Kierowcy przyzwyczaili się do prowadzenia tego typu pojazdów. Dostosowaliśmy nasze harmonogramy tak, aby optymalnie wykorzystać zasięg od 200 do 250 km i dokładnie wiedzieć, kiedy akumulatory ciężarówek są ładowane.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź