sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościElektryczne DAF-y dla firmy Einride

Elektryczne DAF-y dla firmy Einride

Elektryczne DAF-y na baterie zostaną dostarczone firmie technologicznej Einride w liczbie 50 sztuk.

DAF i Einride podpisały list intencyjny dotyczący dostawy 50 elektrycznych ciężarówek DAF nowej generacji. Pierwsze z nich będą dostarczone jeszcze w tym roku.

Elektryczne DAF-y: do 500 km zasięgu

– W firmie DAF znaleźliśmy doskonałego partnera, który kontynuuje rozbudowę naszej globalnej floty pojazdów elektrycznych — mówi Robert Ziegler, dyrektor generalny Einride w Europie.

Einride wybrał elektryczne DAF-y XD, które firma wdroży do użytku u swoich klientów. Pojazdy będą występować w kilku wariantach z pakietem od trzech do pięciu baterii. Zasięg ma dochodzić do 500 km. Wszystkie pojazdy będą objęte umowami serwisowymi DAF, a zajmie się nimi sieć dilerów DAF-a, licząca ponad 1100 punktów w Europie.

– Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać nasze pojazdy elektryczne nowej generacji do firmy Einride — powiedział Richard Zink, dyrektor marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF-a. – Oferujemy kompleksowe rozwiązanie umożliwiające maksymalne wykorzystanie pojazdu.

Elektrycznie i autonomicznie

Szwedzka firma Einride projektuje, rozwija i wdraża rozwiązania traktujące transport towarów jako usługę wykonywaną przy użyciu pojazdów elektrycznych, a w przyszłości również autonomicznych. Jej głównym produktem jest platforma telematyczna Einride Saga, która wykorzystując sztuczną inteligencję koordynuje ruch pojazdów z ładunkiem, uwzględniając ich zasięg i potrzebę ładowania.

Obecnie Einride działa w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Niemczech i krajach Beneluksu i dostarcza klientom gotowe rozwiązania do elektryfikacji transportu.

Z nowego zakładu

Elektryczne DAF-y XD i XF Electric są napędzane silnikami elektrycznymi Paccar EX-D1 i EX-D2. Pakiet pięciu baterii ma pojemność 525 kWh i pozwala pokonać na jednym ładowaniu do 500 km. Uwzględniając umiejętne doładowywanie, ciężarówki mogą pokonać w ciągu doby do 1000 km. Elektryczne DAF-y na baterie są produkowane w nowym zakładzie montażu ciężarówek elektrycznych, który został oddany do użytku w kwietniu 2023 r.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź