sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościTomTom dla kierowców ciężarówek

TomTom dla kierowców ciężarówek

TomTom GO Expert Plus to nowy model nawigacji specjalnie dla kierowców ciężarówek.

Rozszerzenie stref niskiej emisji spalin (LEZ) w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej jest utrudnieniem dla zawodowych kierowców i firm transportowych. Niezgodność z wymaganymi normami emisji spalin może skutkować karami. W odpowiedzi powstało urządzenie TomTom GO Expert Plus z funkcją „Low-Emission Zones”, która automatycznie wyklucza strefy niskiej emisji z tras ciężarówek, zapewniając zgodność z lokalnymi ograniczeniami.

TomTom dla zawodowców

GO Expert Plus oferuje ulepszone wskazówki wizualne, zapewniając pełnoekranowe animacje, które ostrzegają kierowców o zbliżających się zjazdach, zakrętach lub zmianach pasa ruchu, nawet podczas jazdy z wyłączonym dźwiękiem. Dzięki otrzymywaniu instrukcji w jasny i intuicyjny sposób, kierowcy mogą skupić się na drodze.

Wykorzystując dokładne dane TomTom Traffic, nowy GO Expert Plus zapewnia kierowcom ciężarówek aktualizacje informacji na temat ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Pozwala przewidywać warunki drogowe, unikać zamkniętych dróg i dokładnie szacować czas przybycia (ETA). Dzięki tym danym kierowcy mogą z dużą dokładnością określać czas dostawy.

GO Expert Plus to pierwsza nawigacja na rynku ze złączami USB-C (zarówno PND, jak i Wind Screen Mount). Zawiera również punkty POI dostosowane do specyficznych potrzeb kierowców ciężarówek. Obejmują one miejsca odpoczynku, w tym te związane z DKV Mobility, a także stacje paliw, miejsca parkingowe dla ciężarówek i centra serwisowe.

TomTom będzie ulepszał produkt poprzez dodawanie kolejnych funkcji. Ponieważ wiele małych i średnich firm transportowych ma we flocie więcej niż jeden pojazd, GO Expert Plus umożliwia im teraz ustawienie kilku profili. Kierowcy mogą zapisywać charakterystykę pojazdów (wymiary, masę, niebezpieczny ładunek), co ułatwia przełączanie się między nimi i nawigowanie najbardziej odpowiednią trasą, np. z unikaniem mostów i tuneli. Funkcja ta będzie dostępna wraz z aktualizacją oprogramowania.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź