piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościTalson wysyła 15 naczep do Danii

Talson wysyła 15 naczep do Danii

Talson wyprodukował 15 specjalistycznych naczep do obsługi różnego rodzaju imprez dla duńskiej firmy Stokholm Transport A/S.

Stokholm Transport zajmuje się obsługą logistyczną różnego rodzaju imprez w Danii. Po dostawie najnowszych pojazdów, dysponuje największą flotą naczep Talson w Skandynawii.

Krąży po imprezach

– Zainteresowaliśmy się Talsonem, gdy obejrzeliśmy kilka 20-letnich naczep tej firmy u jednego z naszych klientów. Wydawały się być w tak dobrym stanie, że nabraliśmy przekonania o ich wysokiej jakości – mówi Jakob Stokholm dyrektor firmy.

Na decyzję o zakupie wpłynęła również wysoką funkcjonalność naczep.

– Naczepy są wyposażone w panele Talfix, za pomocą których możemy zabezpieczyć ładunek na wszystkie możliwe sposoby. Ponadto możemy je zamówić jako pojazdy dwuosiowe o ładowności ponad 21 ton ze schowkami pod podwoziem – dodaje Jakob Stokholm.

Naczepy przewożą nader wrażliwe ładunki: rekwizyty, sprzęt elektroniczny oraz elementy konstrukcyjne stoisk i scen. Zestawy firmy Stokholm można spotkać na imprezach plenerowych w Danii i innych krajach europejskich. Firma szybko się rozwija, częściowo dzięki współpracy z innym brytyjskim dostawcą usług logistycznych.

Winda z kodem

Wyspecjalizowane naczepy Talson TGG TAL Event Trailer mają samonośne aluminiowe nadwozie z ramą pomocniczą, do której umocowano osie. Specjalnie dla Stokholm Transport wyposażono je w:

– schowki na rampy pod podwoziem,

– zestaw akumulatorów zasilający oświetlanie i windę załadowczą, gdy przyczepa jest odłączona od ciągnika,

– windę załadowczą Zepro ZN2500 o długości 2000 mm i udźwigu 2500 kg,

– zabezpieczenie windy kodem PIN oraz

– różne rodzaje przyłączy instalacji elektrycznej i pneumatycznej.

talson

Rama pomocnicza naczep Talson TGG TAL 12 / 18 Mega Box Event Trailer jest wykonana ze stali St-52. Porusza się na dwóch 9-tonowych osiach z zawieszeniem pneumtyacznym i ogumieniem o rozmiarze 445/45 R19,5. Może współpracować z ciągnikami z siodłem na wysokości 990 lub 1040 mm i maksymalnym nacisku 12 t.

W ładowni o wymiarach 13 605 x 2472 x 2900 mm (dł. x szer. x wys.) mieszczą się 34 europalety. Mocowanie Talfix na ścianach bocznych pozwala utworzyć drugi poziom podłogi. W podłodze przewidziano uchwyty do mocowania ładunku. Masa własna naczepy bez widny wynosi około 8305 kg, dopuszczalna masa całkowita 30 000 kg, a ładowność ok. 21 695 kg.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź