piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościŚwiatła Intelli-Lux LED w Oplu Combo

Światła Intelli-Lux LED w Oplu Combo

Adaptacyjne reflektory Intelli-Lux LED są już dostępne we wszystkich modelach Opla, w tym Combo.

Opel wprowadził światła Intelli-Lux LED do najnowszej generacji małych samochodów dostawczych. Combo to pierwszy segmencie model, który oferuje tego typu adaptacyjne reflektory, zarówno w wersji spalinowej, jak i elektrycznej. Dostosowują one strumień światła tak, aby zapewnić możliwie najlepszą widoczność i nie oślepiać innych uczestników ruchu.

Reflektory matrycowe Intelli-Lux LED są nie tylko bezpieczniejsze, ale także dobrze wyglądają, a oprócz tego również stanowią integralną część charakterystycznego pasa przedniego Opel Vizor, który po raz pierwszy pojawia się w lekkim samochodzie użytkowym Combo Cargo.

combo

Combo: oświetla, nie razi

Zasada działania świateł Intelli-Lux LED jest prosta. Gdy samochód opuszcza obszar zabudowany, reflektory matrycowe automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych, ale długość i rozkład snopa światła są stale regulowane. W przednich reflektorach jest 14 elementów z diodami (po siedem na lampę), które zapalają się i gasną odpowiednio do okoliczności tak, aby nie oślepiać kierowców pojazdów zbliżających się z naprzeciwka lub tych, którzy jadą z przodu.

Ponieważ reflektory działają z dużą precyzją, kierowca Opla ma zapewnioną dobrą widoczność, a zarazem nie zakłóca widoczności innym. Przez cały czas bardzo dobrze oświetlone jest pobocze. Jeśli znajdzie się na nim pieszy lub wychynie z lasu zwierzę, kierowca ma szansę w porę je dostrzec i stosownie zareagować.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź