piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościSchmitz Cargobull otwiera nowy zakład w Wielkiej Brytanii

Schmitz Cargobull otwiera nowy zakład w Wielkiej Brytanii

30 marca 2023 roku na otwarciu nowego zakładu Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytani zgromadziło się blisko 200 klientów, przedstawicieli władz i mediów.

W zakładzie produkcyjnym w Wythenshawe w hrabstwie Wielki Manchester powstają od lata 2021 roku naczepy przystosowane do potrzeb klientów z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Do produkowanych tam naczep furgonowych S.BO Pace i kurtynowych S.CS Fixed Roof, dołącza teraz S.CS Freepost pozbawiona słupków.

– Schmitz Cargobull oznacza niezawodność i innowacyjność. Gwarantuje niezmiennie wysokie standardy jakości na całym świecie, od konfiguracji pojazdu po przekazanie go klientowi. Otwarcie zakładu w Manchesterze jest ważnym krokiem. Fabryka dołącza do naszej sieci elastycznie funkcjonujących zakładów produkcyjnych, umożliwiając nam szybkie reagowanie na wymagania lokalnego rynku — powiedział Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull.

– Nowa fabryka w Manchesterze umożliwia nam dostarczanie naszym klientom w Wielkiej Brytanii i Irlandii naczep, które odpowiadają specyficznym wymaganiom rynku, oferując jednocześnie najbardziej niezawodne i sprawdzone rozwiązania, aby osiągnąć najlepszy możliwy całkowity koszt posiadania – dodał Boris Billich, dyrektor sprzedaży Schmitz Cargobull.

schmitz cargobull

Jeden z dziesięciu

Nowy zakład Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii jest najnowszym z łącznie dziesięciu zakładów produkcyjnych: w Niemczech (Altenberge, Vreden, Gotha), Litwie, Hiszpanii, Słowacji, Turcji, Australii i RPA. Przy powierzchni 7500 mkw. może produkować od 60 pojazdów tygodniowo w trybie pracy jednozmianowej. Szybkie zaopatrzenie zapewnia magazyn części o powierzchni 1000 mkw.

W Wielkiej Brytanii Schmitz Cargobull zatrudnia łącznie 72 osoby. Zespołem kierują Paul Avery jako dyrektor zarządzajacy oraz Colin Maher, który od stycznia 2023 roku pełni funkcję dyrektora sprzedaży i serwisu.

– Manchester, gdzie przemysł ma długą tradycję, okazał się dla nas idealnym miejscem prowadzenia działalności — powiedział Paul Avery. – Już teraz obserwujemy znaczny wzrost popytu i spodziewamy się, że będzie on nadal rósł w nadchodzących latach.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź