wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościFord Ranger dla ochotników

Ford Ranger dla ochotników

Pierwszy w Polsce strażacki Ford Ranger nowej generacji trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku.

Firma FC Autosystem Częstochowa przygotowała dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku pierwszego w Polsce Rangera nowej generacji przystosowanego do działań ratowniczo-gaśniczych.

Samochód został zmodyfikowany, aby mógł sprawnie uczestniczyć w akcjach strażaków. Ponieważ zabudowa ratownicza z wyposażeniem jest ciężka, zawieszenie tylnej osi zostało przebudowane. Zastosowano miechy pneumatyczne z automatyczną regulacją ciśnienia, pozwalające utrzymać nadwozie na tej samej wysokości, bez względu na obciążenie skrzyni.

Ranger został również wyposażony w wysuwany automatycznie maszt oświetleniowy. Zastosowano w nim lampy LED, a sterowanie masztem pozwala skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. Zabudowę kontenerową wyposażono w podest roboczy z drabinką ułatwiającą wejście. Skrytki na sprzęt zamykane są żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi. Dostęp do wnętrza zabudowy możliwy jest z trzech stron. Samochód ma oczywiście wciągarkę, a także komplet oświetlenia ostrzegawczego.

Ranger

Ford Ranger to wszechstronny pikap, dostępny z trzema typami kabin: krótką, średnią i długą oraz trzema silnikami Diesla o mocy 170, 205 i 292 KM. Do wyboru jest z 6-biegowa manualna skrzynia biegów oraz dwa rodzaje automatycznych przekładni – o 6 i 10 przełożeniach. Napęd obu osi z wyrafinowanym sterowaniem ułatwia pokonywanie trudnego terenu.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź