poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaAktualnościSolaris dostarczy kolejne autobusy do Berlina

Solaris dostarczy kolejne autobusy do Berlina

BVG z Berlina złożyło zamówienie na 50 przegubowych Solarisów Urbino 18 electric.

Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), berlińska spółka transportu publicznego, złożyła zamówienie na 50 nowocześnie wyposażonych autobusów Solaris Urbino 18 electric, które będą dostarczone w latach 2024 i 2025. Zamówienie może zostać rozszerzone o kolejne 650 przegubowych elektrobusów.

Zamówienie zostało przyznane w ramach umowy ramowej, przewidującej zakup przez przewoźnika nawet do 700 pojazdów, z terminem złożenia zamówień w ciągu 8 lat.

Nie pierwsze na ulicach Berlina

Berliński transport publiczny już teraz jest obsługiwany przez 140 bateryjnych Solarisów Urbino, w dwóch najbardziej popularnych długościach: 12 i 18 metrów.

– Jestem niezwykle szczęśliwy i dumny z powodu przyznania nam tego prestiżowego zamówienia. Solaris dostarczył wcześniej berlińskiemu systemowi transportu publicznego liczne pojazdy zasilane bateryjnie. To dla nas niewątpliwy dowód zaufania, za co bardzo dziękujemy. Dołożymy wszelkich starań, by dostarczyć mieszkańcom metropolii niezawodne, nowoczesne i ekologiczne autobusy – powiedział Christian Goll, dyrektor zarządzający spółką Solaris Deutschland GmbH.

Autobusy Urbino 18 electric dla Berlina będą wyposażone w silnik asynchroniczny o mocy 240 kW, napędzany energią pochodzącą z nowej generacji baterii Solaris High Energy. Baterie te charakteryzują się wysoką gęstością energii, co przekłada się na wysoki zasięg przy zachowaniu stosunkowo niskiej masy pojazdu. Ich ładowanie będzie możliwe zarówno poprzez gniazdo plug-in oraz pantograf.

Autobusy zostaną wyposażone w eSConnect, autorski system telematyczny Solarisa, podnoszący wydajność eksploatacji i ułatwiający planowanie obsługi.

Berlina
Solaris od dawna dostarcza autobusy do stolicy Niemiec, przykładem ten Urbino 12 electric należący do floty BVG.

Prestiżowy kontrakt z BVG to kolejna z licznych umów na dostawę Solarisów na baterie. Po ulicach europejskich miast jeździ już prawie 2300 Urbino electric. Zamówienia na kolejne ponad 700 elektrobusów są zakontraktowane z terminem realizacji na lata 2024-2025.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź