czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościTransport i usługi komunalne w strefach czystego transportu - zapraszamy na debatę...

Transport i usługi komunalne w strefach czystego transportu – zapraszamy na debatę podczas targów POLECO

Kogo obowiązują nowe zasady ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych? Odpowiedzi udzielą uczestnicy debaty „Transport i usługi komunalne w strefach czystego transportu”, która odbędzie się podczas targów POLECO.

Strefy Czystego Transportu są fakultatywnym ograniczeniem ruchu samochodów wprowadzanym przez samorządy gminne. Początkowo możliwość ta była zarezerwowana dla największych miast, od niedawna została otwarta dla wszystkich gmin. Praktycznie wprowadzono to rozwiązanie w Krakowie, w 2024 r. ma je zacząć wdrażać Warszawa, myśli o nim Poznań.

W czasie debaty „Transport i usługi komunalne w strefach czystego transportu. Kogo obowiązują nowe zasady ustawy o elektromobilności  i paliwach alternatywnych”? Będziemy dyskutować o tym, jak wykorzystywać SCT jako narzędzie wspierające zazielenienie transportu i zmiany w myśleniu o przestrzeni miejskiej, przy unikaniu zarzutów czynienia z niego przywilejów dla bogatych czy niepotrzebnej kuli u nogi dla sektora usług komunalnych.

W debacie wezmą udział: Krzysztof Sosnowy, prezes zarządu w spółce EKOCEL, Jacek Bogusławski, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego, Adam Cieślewicz, dyrektor ds. floty i logistyki w firmie Remondis Polska oraz Mateusz Stańczyk, adwokat, partner SMM Legal.

Debata odbędzie się 17 października 2023 r. w Poznaniu na terenie targów na scenie w pawilonie 6 w godzinach 11:30-12:30. Dla uczestników targów POLECO jest bezpłatna.

Magazyn FleetLOG sprawuje patronat nad targami POLECO. Zapraszamy do odwiedzania targów i uczestnictwa w debacie.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź