sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościNowe Actrosy w spółce Eneris

Nowe Actrosy w spółce Eneris

Do oddziałów spółki Enris w Świdnicy i Pile trafiły nowe Actrosy. Pięć śmieciarek na bazie Actrosa 2655 rozpoczęło zbiórkę odpadów tej wiosny.

Licząca już około 300 ciężarówek, w tym ponad 100 Mercedesów, flota firmy Eneris SA powiększyła się o kolejnych pięć śmieciarek firmy Terberg na podwoziu najnowszego Actrosa 2633. Dwie z nich trafiły na Dolny Śląsk, gdzie obsługują mieszkańców Świdnicy i Strzegomia, trzy natomiast do oddziału spółki w Pile.

Nowe Actrosy dołączą do starych

Grupa Eneris używa Mercedesów pod lat. Podwozia wszystkich typoszeregów Actrosa doskonale sprawdzają się w roli pojazdów komunalnych, między innymi ze względu na dużą wytrzymałość i długą żywotność.

– Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi, topowymi dostawcami, nie możemy sobie pozwolić na niesprawdzone modele – wyjaśnia Robert Kołodziejski, dyrektor ds. logistyki i eksploatacji w Eneris Surowce SA. – Stąd też nasza długa historia użytkowania Mercedesów. Decydują o tym warunki przetargów, które co roku ogłaszamy, odpowiedź Mercedesa często jest po prostu najlepsza. Spełnia dwa kluczowe kryteria: korzystnej ceny oraz dostępności pojazdów. Dzięki temu, że mamy partnerskie relacje i jesteśmy w stałym kontakcie, wiemy, czego się spodziewać i mamy pewność, że nasze zamówienie będzie zrealizowane w rozsądnym czasie. Ważne jest też to, że rozmawiamy z importerem na poziomie centrali, dzięki czemu nie musimy prowadzić negocjacji u różnych dilerów, a lokalizacje, w których odbieramy pojazdy są dostosowane do naszych potrzeb.

nowe actrosy

Trzeba uważać

Jedna z najnowszych pięciu śmieciarek na podwoziu Actrosa 2633 trafiła do Świdnicy. Jednokomorowa zabudowa firmy Terberg umożliwia zbiórkę odpadów różnego rodzaju, a o tym, jakie będą zbierane podczas konkretnego kursu, informuje umieszczona na masce tabliczka. Dziennie pojazd pokonuje trasę 100-200 km.

– Nie są to wielkie przebiegi, ale wymagają ciągłych przystanków, dlatego wytrzymałość pojazdu ma ogromne znaczenie. Mercedesy są pod tym względem praktycznie niezawodne, a w razie jakichkolwiek problemów serwis działa skutecznie i szybko – wyjaśnia Robert Kołodziejski. – Oczywiście zużycie paliwa także jest dla nas istotne, niemniej pod tym względem wiele zależy też od tego, w jakim terenie śmieciarka się porusza. W miejscowościach górskich będzie to wyglądało zupełnie inaczej niż w niewielkim mieście na Mazowszu.

Praca kierowcy pojazdu zbierającego odpady wymaga ogromnej uważności, szczególnie w gąszczu wąskich uliczek osiedlowych, gdzie zdarzają się często piesi, rowerzyści, biegają dzieci, a dodatkowo trzeba manewrować między zaparkowanymi samochodami.

nowe actrosy

– Nasi kierowcy potrzebują komfortowego narzędzia pracy, spędzają w kabinie cały dzień i muszą być bardzo skoncentrowani – mówi Robert Kołodziejski. – W Actrosie mają zapewnioną świetną widoczność i wygodę, są bardzo zadowoleni z tych pojazdów. To również jest dla nas jeden z kluczowych powodów, dla których od tylu lat rozwijamy współpracę z marką i mamy zamiar ją kontynuować w kolejnych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź