czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościGreen DPD Pickup to przyszłość

Green DPD Pickup to przyszłość

15 czerwca 2023 roku DPD uruchomiło nowy, „zielony” Oddział Miejski Green DPD Pickup w pobliżu rozbudowywanego właśnie centrum biznesowego Warszawy przy ul. Waliców 11.

Oddziały Miejskie Green DPD Pickup to pomysł rozwijany zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju DPD Polska. Dostawy w ramach „zielonych” placówek, zarówno z sortowni do oddziału, jak i z oddziału do odbiorcy końcowego, wykonywane są za pomocą floty niskoemisyjnej. Nowy oddział dołącza do 120 innych Oddziałów Miejskich DPD oraz do sieci 23 000 punktów nadania i odbioru DPD Pickup w Polsce i ponad 90 000 w całej Europie.

Green DPD Pickup
Jeszcze przed oficjalnym otwarciem nowego oddziału Green DPD Pickup został w nim obsłużony pierwszy klient.

Bliżej jest lepiej

Oddziały Miejskie Green DPD Pickup tworzone są w duchu idei „bliżej jest lepiej”, która umożliwia szybką i elastyczną dostawę przesyłek kurierskich w miastach. Przesyłki z tego rodzaju oddziałów docierają do odbiorców główne przy pomocy zelektryfikowanych rowerów towarowych. Przy wysokim tempie urbanizacji i coraz częstszym wytyczaniu stref czystego transportu, dostawy rowerowe sprzyjają polepszaniu jakości powietrza i redukcji hałasu.

W oddziałach Green DPD Pickup do dyspozycji klientów jest przymierzalnia oraz strefa pakowania.

Nowy oddział przy u. Waliców może obsłużyć dziennie około 500 paczek. Podobnie jak w innych tego typu oddziałach przewidziano strefę pakowania, gdzie klient może spakować paczkę korzystając z dostępnych pudełek i materiałów opakowaniowych. Obok jest… Przymierzalnia! Powstała z myślą o osobach kupujących w internecie odzież. Odebrane rzeczy można na miejscu przymierzyć i od razu odesłać te, które nie pasują. W oddziale możne również pokrzepić się kawą z ekspresu.

Oddział zatrudnia sześciu kurierów i trzy osoby obsługi, które służą pomocą przy odbiorze, a także przygotowaniu i wysłaniu przesyłki. Na wyposażeniu są cztery rowery kurierskie.

Własny rower, własny rejon

Rowery wybrane przez DPD są produkowane w Polsce. Mają ładownię o objętości 1 m3 i mogą zabrać do 200 kg ładunku. Przeciętnie mieszczą 50-70 paczek. Konstrukcja ładowni z drzwiami z boku została dostosowana do potrzeb kurierów. Paczki można wygodnie układać i wyjmować, a gdy praca odbywa się o zmierzchu, ułatwia ją lampka LED umieszczona w ładowni. Ponadto rowery są wyposażone w gniazda USB do ładowania np. smartfona.

Green DPD Pickup

Przeciętnie kurier spędza na rowerze 6 godzin dziennie, wykonując przez ten czas dwa kursy z paczkami. Dzienna wydajność dostaw rowerowych jest zbliżona do wydajności dostaw wykonywanych przy pomocy samochodu. Rowerom natomiast łatwiej poruszać się w centrum i znaleźć miejsce postoju. Każdy kurier ma własny rower i własny rejon, co ułatwia pracę. Zwykle jeden Oddziały Miejski Green DPD Pickup wykonuje dostawy w promieniu 1,5-2 km. Oczywiście podana odległość może się zmieniać w zależności od lokalnych warunków.

Rowery są ładowane na koniec dnia ze zwykłego gniazdka. Raz w miesiącu są serwisowane. Dostępny jest również serwis mobilny, dokonujący szybkich napraw, gdy rower ulegnie awarii podczas pracy.

Flota rośnie

Rowery towarowe są już w 14 miastach Polski przy Oddziałach Miejskich DPD Pickup. Rowerowi kurierzy DPD Polska od początku działalności dostarczyli już blisko 740 tys. przesyłek, tylko w ostatnim roku pokonując ponad 126 tys. km.

Green DPD Pickup
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź