poniedziałek, 8 czerwca, 2026
Strona głównaAktualnościMOYA energia – pierwsze huby ładowania o mocy 400 kW już działają

MOYA energia – pierwsze huby ładowania o mocy 400 kW już działają

MOYA energia uruchomiła 5 ultraszybkich hubów ładowania o mocy 400 kW. Osiągnęłą tym samym kolejny etap rozwoju oferty dla użytkowników samochodów elektrycznych.

Nowe huby powstały w Wałczu, Woźnikach, Łomży, Białymstoku oraz Suwałkach/Poddubówku. W ramach tej inwestycji kierowcy zyskali dostęp do 24 punktów ładowania – zarówno w nowych lokalizacjach, jak i w wyniku rozbudowy istniejącej infrastruktury.

Hub w Wałczu leży przy skrzyżowaniu drogi ekspresowej S10 i drogi krajowej nr 22. Wyposażono go w 2 ładowarki o mocy 400 kW, oferujące łącznie 4 punkty ładowania. Z kolei hub w Woźnikach, ulokowano 6 km od Gniezna przy trasie S5 i składa się z 3 stacji ładowania o mocy 400 kW. Zaprojektowano go z myślą o obsłudze ruchu tranzytowego oraz kierowców pokonujących długie trasy.

Krótszy czas ładowania

Rozbudowie uległy również lokalizacje w Łomży, Białymstoku oraz Suwałkach/Poddubówku. W Łomży istniejąca stacja o mocy 120 kW została uzupełniona o 2 nowe ładowarki. W Białymstoku, przy ul. Bitwy Białostockiej, obok funkcjonującej już stacji 120 kW uruchomiono 3 kolejne urządzenia. Natomiast w Suwałkach/Poddubówku, przy trasie S61, dotychczasową stację o mocy 180 kW rozbudowano o 3 nowe ładowarki. We wszystkich tych lokalizacjach nowe urządzenia oferują moc do 400 kW każde.

Uruchomienie infrastruktury o tak wysokiej mocy znacząco skraca czas ładowania i odpowiada na rosnące potrzeby użytkowników pojazdów elektrycznych. Szczególnie w kontekście podróży międzymiastowych. Rozwój infrastruktury szybkiego i ultraszybkiego ładowania jest jednym z kluczowych elementów transformacji sektora transportu. Jest także odpowiedzią na regulacje unijne wspierające elektromobilność.

Rozporządzenie AFIR wprowadza nowe, jasno określone wymagania dla infrastruktury ładowania w Europie, a MOYA energia traktuje je jako naturalny kierunek rozwoju rynku. Uruchomienie ładowarek o mocy 400 kW to element naszej strategii budowy nowoczesnej, ogólnopolskiej sieci ładowania, zapewniającej wysoką dostępność mocy i komfort użytkowania, szczególnie na trasach o dużym znaczeniu tranzytowym – mówi Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim S.A.

Paliwa tradycyjne ramię w ramię z prądem

Po uruchomieniu nowych punktów sieć MOYA energia obejmuje 63 lokalizacje i łącznie 196 punktów ładowania prądu stałego i przemiennego. Rozwój infrastruktury wpisuje się w strategię budowy multienergetycznego modelu biznesowego Anwim, zakładającą równoległy rozwój segmentu paliw tradycyjnych oraz elektromobilności.

Spółka planuje dalszą rozbudowę sieci. Do końca roku liczba lokalizacji zwiększy się o blisko 40 nowych hubów, oferujących od 4 do nawet 10 punktów ładowania. Inwestycje realizowane są przy kluczowych trasach komunikacyjnych w Polsce, m.in. wzdłuż autostrad A1, A2 i A4.

Z okazji uruchomienia nowych hubów ładowania, MOYA energia przygotowała ofertę promocyjną. Do końca czerwca w Wałczu i Woźnikach cena ładowania wynosi 2,19 zł/kWh, a w lokalizacjach rozbudowanych (Łomża, Białystok, Suwałki/Poddubówek) – 2,39 zł/kWh. Dodatkowo użytkownicy aplikacji Super MOYA otrzymują bonus 5 gr/kWh w postaci punktów lojalnościowych. Mogą je wymieniać na produkty gastronomiczne oraz rabaty na kolejne ładowania, obniżające wartość transakcji nawet o 50%.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź