poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościJuż tylko miesiąc do Kongresu Nowej Mobilności

Już tylko miesiąc do Kongresu Nowej Mobilności

Miesiąc przed rozpoczęciem Kongresu Nowej Mobilności, niemal cała powierzchnia wystawiennicza strefy Expo została zarezerwowana.

Na 19 tys. mkw. będzie można zobaczyć „zeroemisyjne” technologie, europejskie premiery oraz rozwiązania dla elektromoblności, prezentowane przez ponad 150 firm i instytucji z całego świata.

200 paneli, sesji i wystąpień

W czwartej edycji Kongresu Nowej Mobilności 2023 weźmie udział ponad 50 partnerów oraz ponad 100 wystawców, a także 300 mówców: liderów, ekspertów i praktyków rynku elektromobilności. Debaty i panele odbędą się na sześciu specjalnie przygotowanych scenach.

– Spodziewamy się kilku tysięcy uczestników, osób bardzo często zawodowo związanych z branżą e-mobilności w Polsce i Europie, choć nie tylko. Transport ma bowiem kluczowe znaczenie dla całej gospodarki. Podmioty z wielu branż i sektorów nie mogłyby funkcjonować bez flot. A te coraz szybciej się elektryfikują – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA i prezydent AVERE.

W programie trzydniowego kongresu przewidziano ponad 200 paneli, sesji i wystąpień. Program dostępny jest na stronie wydarzenia.

Czas przyspieszyć

– Kongres został objęty patronatem Marosa Sefcovica, wiceprezydenta Komisji Europejskiej ds. zielonego nowego ładu. W 2023 roku wchodzą w życie kluczowe akty prawa unijnego wymagające przebudowy systemu przewozu osób i towarów, w oparciu o pojazdy elektryczne i energię z odnawialnych źródeł, w całej Unii Europejskiej. Najwyższy czas na przyspieszenie zielonej transformacji w regionie – mówi Aleksander Rajch, członek zarządu PSPA.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, Michał Kurtyka, prezydent COP24 i członek rady programowej KNM, Anna Clunes, ambasadorka Wielkiej Brytanii, Päivi Maarit Laineaâ, ambasadorka Finlandii, a także szefowie i liderzy ChargeUp Europe, Transport&Environment, Clean Air Fund oraz Agora Verkehrswende czy też prezydenci i wiceprezydenci kilkudziesięciu polskich i zagranicznych miast. Biznes będzie reprezentowała liczna kadra zarządzająca.

– Cieszymy się, że jak co roku, podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023, Łódź stanie się stolicą elektromobilności. Jest to utrwalenie strategii i działań prezydent Hanny Zdanowskiej, aby nasze miasto pozostało pionierem „zeroemisyjnych” trendów i zmian – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności 2023, który odbędzie się w dniach 26-28 września br. w Expo Łódź, mogą kupować bilety z puli Final Call.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź