sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościMercedes eActros 300 LS na testach u Frigo Logistics i FRoSTA

Mercedes eActros 300 LS na testach u Frigo Logistics i FRoSTA

Frigo Logistics we współpracy z firmą FRoSTA rozpoczął testy nowego pojazdu. Czy Mercedes eActros 300 LS pomyślnie zda egzaminy? To okaże się za kilka tygodni.

Testy nowego pojazdu obejmują transport produktów mrożonych na linii Bydgoszcz-Żnin. To trasa bezpośrednio z fabryki producenta do magazynu-mroźni Frigo Logistics, a także w relacji Żnin-Bydgoszcz. Celem jest sprawdzenie pojazdu na trasach o średnim zasięgu oraz weryfikacja funkcjonalności oferowanych przez ciężarówkę.

Mercedes eActros 300 LS to najwyższej klasy ciągnik elektryczny. Pojazd ma wysokonapięciową oś napędową RE440 i systemy asystujące, które zwiększają bezpieczeństwo. Jest to m.in. asystent utrzymania pasa ruchu, regulacja przechyłów i system kontroli ciśnienia w oponach. Kierowca ma do dyspozycji multimedialny kokpit i inteligentny system ładowania zapewniający intuicyjność procesu.

Niezawodna flota jest podstawą naszej działalności. Testujemy nowe rozwiązania dostępne na rynku, na który coraz śmielej wkraczają pojazdy z napędem elektrycznym. Będziemy rozwijali naszą flotę właśnie w kierunku elektromobilności. To właśnie dlatego obecnie testujemy nowy model elektrycznego Mercedesa wspólnie z naszym wieloletnim partnerem – firmą FRoSTA – wyjaśnia Krzysztof Pawlik, dyrektor zarządzający ds. transportu Frigo Logistics.

Dodatkowo, dzięki współpracy z Frigo Logistics możemy dokładnie poznawać wyzwania i korzyści związane z elektryfikacją transportu zarówno od strony planistycznej, jak i infrastruktury – mówi Paweł Wojciechowski, Dyrektor Handlowy na Polskę i Europę Centralną, FroSTA

W ramach planu rozwoju floty Frigo Logistics i inwestycji w nowe pojazdy firma planuje kolejne testy obejmujące m.in. naczepy. Finalne decyzje związane z zakupem nowych pojazdów, w tym elektrycznych, planowane są wstępnie na drugą połowę roku. Po zakończeniu wszystkich zaplanowanych testów.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź