poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaAktualnościLineage otwiera biuro w Warszawie

Lineage otwiera biuro w Warszawie

Po przejęciu firmy Pago, Lineage umacnia swoją pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej, otwierając nowe biuro w Warszawie.

Lineage, operator logistyczny specjalizujący się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej, otworzył dzisiaj w Warszawie swoje biuro regionalne. To kolejny krok, który ma wzmocnić pozycję firmy w regionie. W 2020 roku Lineage przejęło firmę Pago Sp. z o.o.

– Otwarcie nowego biura w Warszawie pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój działań w Europie Środkowo-Wschodniej i sąsiadujących z nią regionach. To kolejny krok w dążeniu do podniesienia standardów obsługi naszych klientów w Europie i wzmocnienie naszych możliwości w łańcuchu dostaw w temperaturze kontrolowanej – powiedział Harld Peters, prezes Lineage Europe.

Polska jednym z wiodących producentów żywności

Uruchomienie głównego biura regionalnego dla Europy Środkowo-Wschodniej w Warszawie potwierdza zaangażowanie firmy w nieustanne doskonalenie łańcucha dostaw żywności na kontynencie europejskim. Lineage oferuje klientom kompleksowe usługi logistyczne w zakresie ich produktów. Firma zwiększa wydajność operacyjną zarówno w obrębie Europy, jak i poza jej granicami.

Uroczyste otwarcie biura Lineage w Warszawie
Uroczyste otwarcie biura w Warszawie

Korzystając z zaawansowanych technologii chłodniczych i strategicznie położonych centrów logistycznych w ważnych portach europejskich, takich jak Hiszpania, Włochy czy Francja, Lineage usprawnia przepływu produktów spożywczych w kontrolowanych warunkach temperaturowych.

– Polska jest szóstym co do wielkości producentem żywności w Unii Europejskiej, a nasza sieć umożliwi klientom z tego regionu dostęp do rozwiniętego rynku z najnowocześniejszymi technologiami – dodał Harld Peters. – Wzrost popytu na produkty mrożone zwiększa zapotrzebowanie na nasze usługi.

Brama na wschód

Lineage dysponuje globalną siecią ponad 400 strategicznie zlokalizowanych obiektów chłodniczych o łącznej pojemności przekraczającej 70 mln m3. Znajdują się one w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji. Firma łączy doświadczenie w obszarze kompleksowych rozwiązań logistycznych z innowacyjną technologią.

Współpracując z wiodącymi na świecie producentami żywności i napojów, Lineage dąży do podniesienia efektywności dystrybucji, wspiera zrównoważony rozwój, poprawia efektywność wykorzystania zasobów w łańcuchu dostaw i pomaga w dostarczaniu żywności na świecie.

 – Otwarcie naszego biura w Warszawie pokazuje, że Polska odgrywa dla nas kluczową rolę jako brama do Europy Środkowo-Wschodniej i ważny rynek dla ruchu produktów w Europie. Pozwala nam to lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów i efektywnie łączyć ich z globalnym rynkiem – podkreśla Daniel Chudzik, wiceprezes ds. operacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Lineage.

Daniel Chudzik, wiceprezes ds. operacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Lineage
Daniel Chudzik, wiceprezes ds. operacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Od 2020 bez emisji

Obecnie Lineage dysponuje siecią ponad 70 obiektów chłodniczych w 11 krajach Europy, z czego 6 znajduje się w Polsce. Firma ma też ambitne plany związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Do roku 2040 r. Lineage chce być neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. To szczególnie duże wyzwaniem w przypadku obsługi łańcucha dostaw produktów w temperaturze kontrolowanej.

Lineage

Firmę Lineage, przez trzy lata z rzędu, umieszczono na liście CNBC Disruptor 50. Dwukrotnie uznano ją za najlepiej zarządzaną firmę w USA oraz określono numerem jeden w obszarze Data Science. Firma zajęła również 23. pozycję w rankingu Fast Company w kategorii „Najbardziej Innowacyjne Firmy Świata”. Została też wyróżniona w kategorii „Change the World”.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź