sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościKonkurs Optifuel Challenge 2023 już po raz jedenasty

Konkurs Optifuel Challenge 2023 już po raz jedenasty

Rusza konkurs Optifuel Challenge 2023 organizowany przez Renault Trucks w Polsce. To już 11 edycja konkursu.

W czasach oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa, dlatego tak ważne jest wykorzystanie wszelkich „opti technologii” tj. Optivision, Optidriver czy OpitBrake, dostępnych na pokładach pojazdów konkursowych. W organizacji tegorocznej edycji biorą udział partnerzy: Renault Trucks Financial Services, Wielton, Michelin Polska i Alcoa Wheels.

Konkurs Optifuel Challenge 2023: sprawdzian umiejętności

Kierowcy biorący udział w konkursie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadząc zestawy Renault Trucks T 480 Turbo Compound. Pojazdy konkursowe mają na pokładzie wszystkie najnowsze systemy wspomagające racjonalną i bezpieczną jazdę: Optivision, Optidriver i Optibrake. Ponadto kierowcy będą mieli do dyspozycji najnowsze jednostki napędowe wyposażone w układ Turbo Compound, pozwalający na obniżenie zużycia paliwa nawet o 10%. Dodatkowo jednostki te charakteryzują się wyższym momentem obrotowym (+300 Nm) w porównaniu z silnikami poprzedniej generacji. Pojazdy spięte zostały z naczepami Wielton Curtain Master.

Zgodnie z zasadami konkursu uczestnicy będą mierzyć się z wynikiem master driverów Renault Trucks Polska. Rezultaty będą podawane w oparciu o narzędzie Optifuel Infomax. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe zużycie paliwa utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Nowością w 11 edycji jest zasada, że w konkursie nie może wziąć udziału uczestnik, który chociaż raz zdobył tytuł Mistrza Polski Optifuel Challenge w jednej z dziesięciu poprzednich edycji.

Konkurs Optifuel Challenge 2023

Konkurs Optifuel Challenge 2023: eliminacje od 13 kwietnia

Eliminacje konkursu rozpoczną się 13 kwietnia i potrwają do 29 czerwca 2023. Przewidziano 10 lokalizacji. Jesienią planowany jest finał, w czasie którego spośród 10 najlepszych w lokalnych eliminacjach zostanie wyłoniony Jedenasty Mistrz Jazdy Ekonomicznej Renault Trucks Polska.

Zgodnie z regulaminem kierowcę zgłasza przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, na której potrzeby wykorzystuje pojazdy ciężarowe (firma transportowa albo produkcyjna). Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowy program konkursu i mapka z lokalizacjami znajduje się na stronie renault-truckcs.pl

Konkurs Optifuel Challenge 2023

Atrakcyjne nagrody

Konkurs Optifuel Challenge 2023 to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają na zwycięzców już podczas eliminacji lokalnych.

Kierowca, który wygra lokalne eliminacje oprócz zaszczytnego pierwszego miejsca i zakwalifikowania się do ogólnopolskiego finału wygra elektryczną hulajnogę. A firma transportowa, którą reprezentuje otrzyma voucher ufundowany przez dany serwis do wykorzystania w nim na robociznę o wartości 3000 zł/netto. W Ogólnopolskim Finale kierowca, który wygra oprócz tytułu Mistrza Jazdy Ekonomicznej Optifuel Challenge 2023 wygra voucher o wartości 10 000 zł. A firma transportowa, którą reprezentuje otrzyma voucher do wykorzystania w całej sieci Renault Trucks Polska o wartości 40 000 zł.

Konkurs Optifuel Challenge 2023

Konkursowe ciężarówki

Wykorzystywane obecnie w konkursie pojazdy to Renault Trucks T 480 Turbo Compound 4×2 High-Sleeper Cab, ze skrzynią biegów Optidriver AT2812G, przełożeniem przekładni głównej: 2,31 i ogumieniem: Michelin X-Line 315/70R22,5. We wszystkich pojazdach są te same wersje oprogramowania oraz identyczne parametry kalibracji tachografów. Ciągniki są spięte z naczepami Wielton Curtain Master, z ogumieniem Michelin, o masie ładunku: ok. 20 ton, takiej samej dla wszystkich trzech zestawów. Ładunek umieszczony jest w środku na matach przeciwpoślizgowych i zabezpieczony atestowanymi pasami mocującymi oraz narożami chroniącymi przed plandekę przetarciem. Wszystkie pojazdy zostały przetestowane i skalibrowane pod kątem identycznych wskazań zużycia paliwa.

Wytrzymała i lekka

W uniwersalnej naczepie Curtain Master, marki Wielton, szczególny nacisk położono na wytrzymałość, szczelność i funkcjonalność użytkowania. Nowoczesna konstrukcja ramy i zabudowy zapewniają wysoką wytrzymałość naczepy potwierdzoną licznymi testami przeprowadzonymi w Centrum Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy, co istotnie wpłynęło na obniżenie zużycia paliwa i kosztów eksploatacji zestawu. Przy produkcji naczep Curtain Master zastosowano spawanie hybrydowe, które umożliwia uzyskanie solidnych i precyzyjnych spojeń, minimalizujących ryzyko odkształceń, a tym samym przedłużających cykl życia naczepy bez konieczności napraw. Podwozie zostało zabezpieczone przed korozją za pomocą techniki malowania kataforetycznego, która gwarantuje uzyskanie optymalnej grubości powłoki i wyższą jakość oraz jeszcze dłuższą żywotność pojazdu.

Mistrzowski pakiet

Partnerem tegorocznej edycji konkursu jest Renault Trucks Financial Services działający w ramach firmy VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o.o., która od ponad 20 lat oferuje usługi finansowe klientom kupującym produkty Renault Trucks. VFS Usługi Finansowe Polska działa szybko i efektywnie dostarczając kompleksowe rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Oferta firmy obejmuje także możliwość skorzystania z produktów ubezpieczeniowych odpowiadających wymogom branży transportowej oraz lokalnym warunkom.

Wszystkie te usługi oferowane są w ramach jednego pakietu oraz w jednym miejscu, co znacznie przyspiesza i upraszcza proces zakupu pojazdów marki Renault Trucks.

Opony 315/70 R22.5 Michelin X Line Z2/D2 mają klasę A oporu toczenia, które mogą obniżyć zużycie paliwa oraz gwarantują optymalny przebieg dzięki mieszance gumowej z dodatkiem krzemionki. Opony Michelin X Line dają możliwość pogłębiania oraz bieżnikowania dla większej oszczędności materiałów i paliwa. Zapewniają znakomitą przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni (klasa B przyczepności z europejskich etykiet) oraz w warunkach zimowych (oznaczenie 3PMSF).

Alcoa Wheels to czołowa marka felg aluminiowych. Felgi Alcoa są najlżejsze i najmocniejsze na rynku. Wymieniając w swoich pojazdach felgi stalowe na aluminiowe felgi Alcoa Wheels, można zaoszczędzić nawet do 51% wagi.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź