sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościToyota Professional w Bielsku-Białej

Toyota Professional w Bielsku-Białej

Toyota Professional to sieć dealerska wyspecjalizowana w sprzedaży i obsłudze samochodów użytkowych. W Bielsku-Białej został otwarty nowy salon, który dołączył do siedmiu innych stacji tego typu w całej Polsce.

Ośrodek należy także do sieci Toyota Pewne Auto prowadzącej sprzedaż samochodów używanych z gwarancją. Toyota Professional Bielsko to szósta stacja dealerska firmy Carolina Car Company.

Toyota Professional po raz pierwszy na Śląsku

Toyota Professional Bielsko to pierwszy salon tej sieci na Śląsku. Prowadzi sprzedaż samochodów użytkowych z rodziny Proace i pikapa Hilux wraz z zabudowami oraz oferuje finansowanie i obsługę posprzedażną flot. W salonie działa także autoryzowany serwis Toyoty oraz dział Toyota Pewne Auto oferujący samochody używane z gwarancją.

Po otwarciu ośrodka w Bielsku-Białej sieć Toyota Professional liczy osiem salonów. Powstała w 2019 roku, kiedy zostały otwarte stacje Toyota Professional Wesoła w Warszawie, w Zielonej Górze i w Poznaniu. Wkrótce dołączyły do nich centra sprzedaży samochodów użytkowych w Gdańsku, Szczecinie i w Warszawie na Bemowie. Toyota planuje do 2025 roku rozbudować sieć Professional do 16 stacji. Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona kolejna w Rzeszowie. Standardy dotyczące sprzedaży pojazdów użytkowych wypracowane w wyspecjalizowanych salonach Toyota wprowadziła także do działów Toyota Professional we wszystkich salonach marki.

Toyota proffesional

Dostawcze Toyoty coraz popularniejsze w Polsce

Sprzedaż samochodów użytkowych zyskuje coraz większe znaczenie w działalności Toyoty w naszym regionie. Toyota Central Europe, mieszczące się w Warszawie przedstawicielstwo marki w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, odniosło największy sukces w sprzedaży tego rodzaju pojazdów ze wszystkich regionalnych dystrybutorów Toyoty w Europie. W 2022 roku TCE dostarczyła klientom 17 738 egzemplarzy modeli Proace, Proace City i Hilux, co stanowi 11% całkowitej sprzedaży tych samochodów na naszym kontynencie. Polska jest najsilniejszym z czterech rynków Europy Środkowej, a jej udział w całkowitych wynikach Toyota Central Europe sięga 51%.

Wszystkie trzy użytkowe modele Toyoty mają silną pozycję na polskim rynku. Proace City jest liderem kompaktowych vanów. W 2022 roku jego udział w segmencie wynosił 21,2%, a w pierwszym kwartale 2023 roku 23,6%. Proace był w ubiegłym roku drugim najczęściej wybieranym vanem średniej wielkości z 17-procentowym udziałem w segmencie. W pierwszym kwartale obecnego roku odpowiadał za 18,1% rejestracji samochodów tego typu i zajął trzecie miejsce w segmencie. Hilux zajmuje drugie miejsce w swojej klasie. W 2022 roku odpowiadał za 33,7% rejestracji pikapów, a w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku za 38,3%.

– W ostatnich czterech latach położyliśmy ogromny nacisk na rozwój naszej oferty samochodów użytkowych oraz na ułatwianie klientom korzystania z naszych usług dzięki nowej sieci Toyota Professional. Począwszy od 2019 roku aż do teraz realizujemy bardzo ambitne cele w rozwoju marki Toyota Professional i teraz modele Toyoty należą w Polsce do najchętniej wybieranych samochodów użytkowych w swoich klasach. Samochody z rodziny Proace przyciągają klientów jakością, szerokim wyborem konfiguracji, dostępnością zaawansowanych technologii oraz unikalną ofertą systemów zabudowy, objętych standardową gwarancją PRO Toyoty na 3 lata lub milion kilometrów – powiedział Tomasz Suliga, dyrektor regionalny segmentu lekkich pojazdów użytkowych

Używane z gwarancją

Salon Toyota Professional Bielsko dołączył także do programu Pewne Auto, którym oferowane są sprawdzone używane samochody o znanej historii i zweryfikowanym stanie technicznym. W jego ramach dostępne są pojazdy Toyoty oraz innych marek po kompleksowym przeglądzie, z gwarancją i objęte różnymi formami finansowania. Toyota Pewne Auto jest dostępny w całej sieci dealerskiej Toyoty oraz w pięciu stacjach wyspecjalizowanych w dystrybucji używanych pojazdów. W 2022 roku salony Toyoty opuściły prawie 24 tysiące aut z rynku wtórnego.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź