czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościIVECO i Metallica razem w trasie

IVECO i Metallica razem w trasie

IVECO użyczyło samochody do obsługi przyszłorocznej trasy koncertowej zespołu Metallica.

Być może w relacji z premiery nowej gamy IVECO, zwrócił waszą uwagę czarny, matowy ciągnik „oblany” jaskrawożółtą farbą i podpisany „Metallica”. To nie jest zwyczajny fan-art, chociaż niewykluczone, że ktoś, kto go dekorował nucił pod nosem „Nothing Else Matters”.

IVECO dostarczy samochody do obsługi europejskiej części światowej trasy koncertowej M72. Od maja do lipca 2024 Metallica odwiedzi Monachium, Helsinki, Kopenhagę, Warszawę i Madryt.

Gaz, prąd i sprzęt

IVECO dostarczy zespołowi dwa ciągniki S-Way Special Edition Metallica. Jeden na gaz ziemny i drugi na baterie, a także analogiczne warianty minibusów Daily. Charakterystyczne kolory nawiązują do najnowszego, wydanego w tym roku albumu „72 Seasons”. Samochody posłużą ekipie technicznej wożąc ludzi i sprzęt. Zarazem przyczynią się do realizacji celu zespołu, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego po każdym koncercie.

– Wprowadzenie na rynek pełnej gamy IVECO 2024 jest wyjątkowym kamieniem milowym w naszej historii. Otwiera ekscytujący rozdział napędzany naszą nową energią. Nie ma lepszego momentu na ogłoszenie tego prawdziwie elektryzującego partnerstwa. Cieszymy się, że możemy wyruszyć w trasę z tym niesamowitym zespołem i załogą na pokładzie naszych pojazdów z napędami alternatywnymi, napędzanych naszym wspólnym powołaniem do wspierania zrównoważonego społeczeństwa i przesuwania granic dla budowania lepszego świata – powiedział Luca Sra, prezes działu ciężarówek Grupy IVECO.

Ogłoszenie współpracy uświetniła oficjalna premiera wideo nowej pełnej gamy IVECO, wzbogacona „elektryzującą” ścieżką dźwiękową przeboju Metallica „It’s Electric”.

Bilety dla kierowców ciężarówek

Przy okazji współpracy z Metallicą, zaplanowane są atrakcje dla kierowców ciężarówek. Jedną z nich jest zaproszenie kierowców, niezależnie od marki ich pojazdu, do przesyłania filmów wideo z ich występami do muzyki zespołu Metallica. Każdy, kto prześle film, będzie miał szansę wygrać bilety na koncert.  

Działalność IVECO na rzecz transportu przyjaznego dla środowiska współbrzmi z inicjatywami Metalliki. Firma wspiera społeczności dotknięte klęskami żywiołowymi i wojnami, prowadzi programy szkoleniowe dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej i przekazuje darowizny na dożywianie potrzebujących. Fundacja Metallica „All Within My Hands” wspiera lokalne banki żywności. Gdy zespół jest w trasie, prowadzi inicjatywę Metallica Scholars edukującą pracowników i wspierającą uczelnie społeczne. W miarę możliwości pomaga również w przypadku katastrof.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź