wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościFlota Iveco na trasie koncertowej Metallica

Flota Iveco na trasie koncertowej Metallica

Iveco dołącza do zespołu Metallica podczas europejskiej trasy koncertowej M72 World Tour. To współpraca w ramach partnerstwa ogłoszonego w Barcelonie podczas premiery w pełni odnowionej gamy.

Firma i zespół wspólnie przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i wspierają społeczności w miejscach, w których odbędą się koncerty poprzez wspólne zaangażowanie w zrównoważone działania. Iveco zapewnia niskoemisyjny transport na trasie do wszystkich 9 przystanków trasy koncertowej w Europie. Dostarcza pojazdy ciężarowe i minibusy napędzane gazem ziemnym i energią elektryczną. Będą również pojazdy napędzane odnawialnym olejem napędowym na potrzeby logistyki zespołu Metallica oraz transportu sprzętu koncertowego. Pojazd zasilany energią elektryczną z ogniw paliwowych dołączy również do wieloenergetycznej floty na ostatnich etapach trasy w Hiszpanii.

Współpraca

Firma będzie też współpracować z Shell, aby tankować pojazdy na trasach do miejsc koncertów, opierając się na sieci stacji paliw firmy energetycznej.

Cieszymy się, że możemy wyruszyć 'down the highway’ z niesamowitą Metallicą. Nasze pojazdy zasilane niskoemisyjnymi paliwami Shell przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego zespołu. Wieloenergetyczna flota, spersonalizowana specjalną edycją barw Metalliki, będzie ambasadorem zrównoważonego transportu – powiedział Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group.

Shell współpracuje z Iveco, aby pomóc obniżyć emisje w cyklu życia transportu. Celem jest dostarczanie paliw niskoemisyjnych, takich jak Shell BioLNG i Shell Renewable Diesel. Na przykład, Shell BioLNG oferuje dedykowanym lojalnym klientom 100% redukcję emisji CO2e w porównaniu do oleju napędowego B7 – powiedziała Janine Albrecht-Webb, dyrektor generalny Shell Commercial Road Transport Europe.

Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z Iveco Group, przedstawili nam wizję projektu. Tego, jak chcą zmienić przyszłość transportu i emisji dwutlenku węgla. Wiedzieliśmy, że cele Metalliki są zbieżne z ich celami i zdaliśmy sobie sprawę z ogromnego potencjału redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężarowych. Nasze partnerstwo rozpoczynamy w maju 2024, kiedy światowa trasa koncertowa M72 ruszy w Europie. Pojazdy napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną i odnawialnym olejem napędowym będą przewozić nasz sprzęt z miasta do miasta. Wspólnie będziemy mogli przyczynić się do realizacji zobowiązania Iveco Groupndo osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku. To niesamowite, że możemy być tego częścią! – skomentowała Metallica.

Iveco wspiera trasę koncertową

Flota wspierająca europejski etap trasy koncertowej Metalliki będzie składać się z 10 pojazdów ciężarowych Iveco S-Way napędzanych gazem ziemnym. 4 Iveco S-Way napędzanych odnawialnym olejem napędowym. Będą one wykorzystywane do transportu sprzętu zespołu z wykorzystaniem sieci tankowania Shell. Uzupełnieniem floty wieloenergetycznej będzie konwój zapewniający dalszą logistykę i wsparcie. Wsparcie takie dostarczą 2 Iveco S-eWay,  2 Iveci S-Way LNG i jednego Iveco S-Way napędzanego odnawialnym olejem napędowym. Podczas ostatnich koncertów do konwoju dołączy też Iveco S-eWay Fuel Cell. Natomiast dla członków zespołu transport zapewnią minibusy eDaily i autokar Evadys, siostrzanej spółki IVECO Bus.

Metallica wykona znaczący krok naprzód na drodze do dekarbonizacji. Odpowiedzialność społeczna oraz zrównoważony rozwój środowiska to podstawy, na których opiera się partnerstwo między firmą i zespołem Metallica.

Część pojazdów jest zasilana paliwem Shell Renewable Diesel i Shell BioLNG. Dla firm transportowych chcących zmniejszyć ślad węglowy, Shell BioLNG zapewnia natychmiastowe rozwiązanie w zakresie emisji CO2e w cyklu życia. Jego właściwości chemiczne umożliwiają przejście z LNG bez zmian w infrastrukturze lub sprzęcie. Shell dostarczy również Shell FuelSave Diesel i Shell LNG. Firma energetyczna zakupi kredyty węglowe za obliczone emisje CO2e w cyklu życia, których nie można uniknąć ani zmniejszyć.

Efektowne brandowanie i pojazdy edycji limitowanej

Iveco zaprojektowało specjalną edycję barw dla całej swojej floty, inspirując się albumem 72 Seasons zespołu Metallica. Album ten zagłębia się w transformacyjne doświadczenia pierwszych 18 lat życia, porównane do 72 sezonów wzrostu i ewolucji. Zdobienie charakteryzuje się eleganckim czarnym designem z żywymi żółtymi akcentami. Przedni grill prezentuje kultowe logo Metallica, symbolizujące partnerstwo między Iveco a kultowym zespołem rockowym.

Tą limitowaną serię samochodów ciężarowych z ekskluzywnym wyposażeniem firma wprowadzi na rynek w drugiej połowie roku. Będzie oferować szansę na posiadanie części tego wspólnego przedsięwzięcia.

Kierowcy w centrum uwagi

W centrum działań Iveco znajdują się kierowcy ciężarówek. Natomiast odzwierciedlenie w partnerstwie z Metalliką, obejmie działania mające na celu podkreślenie roli kierowców jako głównych bohaterów. Konkurs zaprosi kierowców do przesyłania nagrań wideo z ich występami w rytm muzyki Metalliki. Będzie możliwość wygrania biletów na koncert i niesamowitych nagród. Wreszcie, cyfrowe narzędzie MY METALLICA TRUCK pozwoli fanom tworzyć spersonalizowane tła o tematyce Metallica. Mogą one zawierać ich zdjęcia, idealne do udostępniania w mediach społecznościowych. Inicjatywy te podkreślają zaangażowanie IVECO w docenianie i wspieranie kierowców ciężarówek oraz są zgodne z wartościami firmy skoncentrowanymi na kierowcach.

Strefa Iveco Village

W celu zaangażowania wszystkich interesariuszy w trasę koncertową, w ramach partnerstwa dla klientów Iveco i pracowników zarezerwowano ponad 1400 biletów. Można je wygrać w specjalnym konkursie. W Iveco Village będą ugoszczeni przeyjaciele Iveco. To strefa hospitality przygotowana w kultowym stylu oraz kolorach zespołu.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź