poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaAktualnościECR i Krone łączą siły

ECR i Krone łączą siły

Na początku 2024 roku firma ECR Solutions, specjalizująca się w telematyce stała się częścią Grupy Krone.

ECR oznacza „Efficient-Consumer-Response”, co można rozumieć jako reakcję adekwatną do potrzeb klientów. Założycielem i dyrektorem ECR Solutions Servicegesellschaft mbH jest Fred Schäfer. W ciągu ostatnich dwudziestu lat przedsiębiorstwo z Edewecht w Dolnej Saksonii rozwinęło własną ofertę telematyki dla flot.

Firma oferuje różnorodne rozwiązania cyfrowe, wykorzystujące łączność i wyspecjalizowane oprogramowanie do optymalizacji zarządzania flotą. Ponadto doradza klientom w jak najlepszym wykorzystaniu dostępnych narzędzi. Z początkiem bieżącego roku została przyłączona do Grupy Krone.

Przyspieszony rozwój usług

– Integracja ECR z Grupą Krone to logiczny krok dwóch firm, które twórczo wykorzystują potencjał, który stwarza cyfryzacja – mówi Fred Schäfer. – Obie firmy z powodzeniem współpracują nad rozwojem świata usług Krone od 2016 roku, a nasz związek został umocniony w 2022 roku inwestycją kapitałową. Obecnie łączymy naszą wiedzę specjalistyczną, aby przyspieszyć wspólny rozwój usług dla klientów. Jako stabilna firma rodzinna o dużym potencjale innowacji i mocnych finansach, Krone jest doskonałym partnerem, który zagwarantuje bezpieczeństwo modelowi biznesowemu ECR.

– Korzystając z pomocy ECR w ostatnich latach zbudowaliśmy i ukształtowaliśmy cyfrowy świat usług w wydziale pojazdów użytkowych Krone. Teraz chcemy zdefiniować i rozwinąć kolejne narzędzia skierowane do naszych klientów. Tego typu usługi mogą być interesujące nie tylko dla branży logistycznej, ale także rolnictwa. Inteligentne zarządzanie flotą odgrywa ważną rolę również w rolnictwie, na przykład przy zbiorze paszy. Koordynacja pracy maszyn żniwnych jest gwarancją wysokiej jakość paszy, co z kolei zapewnia najlepsze możliwe żywienie zwierząt i ostatecznie rentowność gospodarstwa – uważa Ole Klose, dyrektor finansowy Grupy Krone. Zadowolenia z fuzji nie kryje również Karsten Küwen, dyrektor ds. usług w dziale pojazdów użytkowych Krone i nowy dyrektor współzarządzający ECR.

ECR Solutions Servicegesellschaft mbH zachowała autonomię i siedzibę w Edewecht. Obecnie zatrudnia 20 osób. Zarząd składa się obecnie z Freda Schäfera, Philipa Häuslera i Karstena Küwena.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź