wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościKrone nagrodzone za system monitorowania ładowni

Krone nagrodzone za system monitorowania ładowni

Krone zdobyło „Europejską nagrodę transportową za zrównoważony rozwój 2024” w kategorii „Telematyka i automatyzacja”.

Wyróżnienie przyznaje czasopismo branżowe „Transport” wydawane przez Huss-Verlag.

Pod okiem kamery

„Europejska Nagroda Transportowa za Zrównoważony Rozwój” (ang. European Transport Prize for Sustainability) zachęca firmy z branży pojazdów użytkowych do zrównoważonego działania. Firma Krone zdobył ją za system Smart Capacity, który wykrywa wolną przestrzeń w ładowni i umożliwia jej wykorzystanie poprzez podjęcie dodatkowego ładunku. System zwiększa również bezpieczeństwo transportu. Summa summarum ogranicza puste przebiegi, a tym samym zwiększa wydajność transportu i zmniejsza obciążenie dla środowiska.

System wykorzystuje kamerę skierowaną na wnętrze ładowni, która przesyła obrazy w czasie rzeczywistym do portalu telematycznego Krone za pośrednictwem jednostki telematycznej Krone Smart Collect (KSC). Dyspozytor może sprawdzić ładownię i ocenić, czy można zwiększyć ładunek. Widzi także uszkodzenia czy niewłaściwe zabezpieczenie ładunku, także gdy naczepa jest zamknięta, a wewnątrz jest ciemno. Każdy załadunek i rozładunek jest rejestrowany i przypisane jest do niego miejsce i czas.

Efekt ekonomiczny i nie tylko

– Nasza innowacja sprawia, że wolne miejsca w ładowni są widoczne i pozwala je lepiej wykorzystać dzięki sztucznej inteligencji. Po dodaniu w przyszłości informacji o masie, Krone Smart Load umożliwi natychmiastowe połączenie z giełdami transportowymi i automatyczną rezerwację dodatkowego frachtu, dopasowanego do trasy i przestrzeni dostępnej w ładowni. System niezawodnie wykrywa również nieprawidłowości w przestrzeni ładunkowej, takie jak przebywające w niej osoby nieupoważnione lub uszkodzony ładunek, o czym może powiadamiać dyspozytora – wyjaśnia Ralf Faust, dyrektor ds. usług w Krone Commercial Vehicle SE.

– Mój zespół jest niezmiernie zadowolony, że nasze rozwiązanie zdobyło „Europejską Nagrodę Transportową za Zrównoważony Rozwój 2024”. Nagroda potwierdza sens i wartość prac rozwojowych, które prowadziliśmy przez ostatnie lata. Inteligentne zarządzanie przestrzenią w ładowni daje firmom transportowym możliwość jeszcze bardziej ekonomicznego i konkurencyjnego działania, jednocześnie przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju branży transportowej – mówi Maximilian Birle, dyrektor Krone Telematics & Digital Services.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź