sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościElocity udostępni oprogramowanie sieci E-way24

Elocity udostępni oprogramowanie sieci E-way24

E-way24 skorzysta z oprogramowania Elocity do zarządzania pracą ładowarek.

Spółka w ciągu najbliższego półtora roku chce rozbudować sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym (DC). Elocity dostarczy oprogramowanie w modelu White Label („bez znaku firmowego”), co pozwoli spółce E-way24 oferować komplet usług pod własną marką.

E-way24 już od 2024 roku

– Budujemy zespół specjalistów do spraw pozyskiwania terenów, skupiając się przy tym na najlepszych lokalizacjach. Chcemy, aby nasze stacje pojawiały się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w sąsiedztwie centrów handlowych jak również centrów biznesowych. Jednym z naszych kluczowych założeń jest zapewnienie firmom łatwego dostępu do szybkich stacji ładowania. Widzimy, że szybko wzrasta popyt na usługi ładowania, a tym samym rośnie tempo elektryfikacji flot – mówi Leszek Wysocki, prezes zarządu E-way24.

Jak podkreśla prezes E-way24, to właśnie floty oraz transport ostatniej mili będą w dużej mierze rozwijać elektromobilność w Polsce. Firmy widzą bowiem biznesowe zalety płynące z przejścia na pojazdy elektryczne, zwłaszcza w branżach, gdzie kierowcy pokonują do 150 km dziennie. Oprogramowanie do zarządzania stacjami sieci dostarczy Elocity.

– Zdajemy sobie sprawę, że nasz plan rozwoju jest ambitny i przebiega on zgodnie ze wszystkimi wstępnymi założeniami. Rekomendacje, otwarte podejście oraz profesjonalizm w działaniu zdecydowały o wyborze Elocity na naszego partnera biznesowego – mówi Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. technicznych E-way24.

Pierwsze stacje pod marką E-way24 pojawią się na terenie całej Polski do końca 2023 roku, a ich uruchomienie planowanie jest na początek 2024 roku. Firma współpracuje między innymi ze znanymi stacjami benzynowymi, sieciami handlowymi, hotelami i restauracjami. Niedawno podpisała umowę o współpracę z siecią sklepów Topaz. Planuje również stworzenie hubów ładowania, do których dołączone zostanie ok. 10% stacji ładowania prądem stałym zaplanowanych w ciągu najbliższych 3 lat.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź