wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościEvoBus zmienia nazwę na Daimler Buses

EvoBus zmienia nazwę na Daimler Buses

12 lipca 2023 r. firma EvoBus GmbH zmieni nazwę na Daimler Buses GmbH. Odpowiednio zmienią się również nazwy europejskich spółek zależnych.

12 lipca 2023 r. EvoBus GmbH, spółka należąca w całości do działu Daimler Buses w Daimler Truck, zmieni nazwę na Daimler Buses GmbH. Zmiana nazwy będzie miała miejsce w całej Europie i dotyczy również wszystkich spółek krajowych. Centra serwisowe, znane wcześniej jako BusWorld Home, od połowy lipca zmienią nazwę na Daimler Buses Service Centers. Nowa nazw wzmocni tożsamość spółki i podkreśli jej przynależność do Grupy Daimler Truck.

Nowy rozdział

– Dzięki EvoBusowi od prawie trzech dekad odnosimy duże sukcesy i jesteśmy z tego dumni. Teraz czekamy na nowy rozdział jako Daimler Buses GmbH – powiedział Till Oberwörder, dyrektor generalny Daimler Buses.

Po fuzji Mercedes-Benz Omnibusse z marką Kässbohrer Setra, 28 lat temu obaj producenci autobusów połączyli się pod wspólną marką EvoBus. Od tego czasu firma stale się rozwija i jest synonimem wysokiej jakości autobusów i autokarów we wszystkich segmentach. Obecnie zatrudnia około 10 000 pracowników i ma 13 oddziałów w całej Europie.

EvoBus
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź