wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościDAF drugi raz z rzędu wygrywa Fleet News Awards

DAF drugi raz z rzędu wygrywa Fleet News Awards

13 marca podczas trwającej w Londynie gali Fleet News Awards 2024, DAF obronił tytuły zdobyte w poprzednich latach. Holenderska marka nominowana była w czterech kategoriach. Wygrała w trzech z nich.

Konkurs Fleet News Awards, ma na celu wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych firm, produktów i usług związanych z zarządzaniem flotą pojazdów. Wydarzenie organizowane przez brytyjski magazyn Fleet News odbywa się rokrocznie od 1988, ciesząc się uznaniem w świecie motoryzacji. Fleet News Awards gromadzą w jednym miejscu przedstawicieli branży flotowej, dostawców, producentów samochodów oraz ekspertów. To doskonała możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania biznesowych kontaktów.

Doceniony przez specjalistów

Zwycięzców wyłania jury złożone z branżowych specjalistów. W kategoriach „Najlepsze podwozie pod zabudowę do 12t” oraz „Najlepsze podwozie pod zabudowę pow. 12t” nagrody przyznało grono, które tworzyli: Stephen Briers, redaktor naczelny „Fleet News” – dziennikarz z 27-letnim stażem, Tim Campbell, dyrektor Campbells Consultancy – firmy doradczej z 50-letnim doświadczeniem w branży transportowej, Sean Clifton, starszy menedżer floty w sieci supermarketów ASDA oraz Justin Laney, menedżer floty domów towarowych John Lewis.

Z kolei o zwycięstwie w kategorii „Flotowy producent roku – samochody ciężarowe” decydowało głosowanie. Wzięli w nim udział czytelnicy „Fleet News”, a więc menedżerowie zarządzający flotami. To oni wskazali markę, która najlepiej spełniała ich potrzeby w poprzednim roku.

DAF wygrywa Fleet News Awards po raz kolejny

Podobnie jak w ubiegłym roku, DAF Trucks zdobył nagrody aż w trzech, z czterech kategorii, w których był nominowany. DAF LF został uznany za najlepsze podwozie do zabudowy do 12 t, a DAF XD – powyżej 12 t (Best Rigid Truck). Holenderska marka zwyciężyła także w kategorii „Flotowy producent roku – samochody ciężarowe”. Prestiżowe statuetki dla marki DAF odebrali Russell Patmore, dyrektor sprzedaży DAF Trucks UK oraz John McMenamin, dyrektor rozwoju sieci dealerskiej DAF Trucks UK.

Russell Patmore, dyrektor sprzedaży DAF Trucks UK oraz John McMenamin, dyrektor rozwoju sieci dealerskiej DAF Trucks UK ze statuetkami Fleet News Awards 2024.

Tym samym DAF powtórzył sukcesy z poprzednich edycji konkursu Fleet News Awards. W 2022 roku w swoich kategoriach zwyciężyły modele LF i CF, a 12 miesięcy później DAF-y LF oraz XD. Nagrodę dla producenta roku DAF zdobył po raz drugi z rzędu. To kolejny sukces marki w tym roku.

Numer jeden w Wielkiej Brytanii

W 2023 roku DAF dostarczył klientom w Wielkiej Brytanii blisko 14 tys. pojazdów (o 6,3% więcej niż w 2022). Był najlepiej sprzedającą się marką pojazdów ciężarowych (o dmc powyżej 6 t) w tym kraju. 2023 był piątym z rzędu rokiem, w którym udział DAF-a w brytyjskim rynku wyniósł co najmniej 30 proc. Holenderska marka od 29 lat nieprzerwanie przewodzi statystykom rejestracji nowych pojazdów ciężarowych w Wielkiej Brytanii. Fakt, że DAF wygrywa Fleet News Awards, jest zatem dla Holendrów tylko jednym z powodów do świętowania.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź