sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościBurkhard Eling, Dachser: Z myślą o przyszłości

Burkhard Eling, Dachser: Z myślą o przyszłości

Logistyka oznacza ciągłe podejmowanie i radzenie sobie z nowymi wyzwaniami. Zwłaszcza gdy sytuacja jest trudna. Burkhard Eling, dyrektor zarządzający firmą Dachser dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat sytuacji w branży logistycznej w 2024 roku.

Ostrożne prognozy ekonomicznych analityków sugerują, że również w tym roku globalny handel się nie rozkręci. International Monetary Fund (IMF) przewiduje powolny wzrost światowej gospodarki na poziomie 3,1%.

Dachser na świecie

Wysiłki firmy w tym roku będą skoncentrowane zarówno na działalności operacyjnej, jak i programach strategicznych. Będą one obejmowały rozszerzanie i łączenie sieci na całym świecie. Także dalsze ich ulepszanie i zwiększanie wydajności poprzez cyfryzację, ochronę klimatu i rozwoju personelu. Najważniejsze wydarzenia w nadchodzących tygodniach to start nowej spółki joint venture DACHSER & Fercam Italia i DACHSER Japan. Finalizujemy przejęcie Frigoscandii i rozpoczynamy integrację. Miało to już miejsce w przypadku Müller Fresh Food Logistics. Będziemy również wprowadzać naszego cyfrowego bliźniaka @ILO w kilku europejskich oddziałach. Ponadto w tym roku do dyspozycji naszych klientów będzie dostępna nowoczesna platforma. Połączy ona w przyjaznym dla użytkownika, nowoczesnym interfejsie usługi logistyki drogowej, lotniczej i morskiej.

Dascher: naprzód z jasną misją

Perspektywy firmy Dascher są bardzo dobre! W roku 2024 firma będzie kontynuować prace nad rozwojem globalnie zintegrowanych rozwiązań w zakresie transportu i logistyki kontraktowej – Global Groupage. Poprzez wydajne i płynne łączenie międzykontynentalnych transportów LCL (Less than container load) i frachtu lotniczego z wysokowydajną europejską siecią drobnicową, firma chce oferować klientom globalne rozwiązania „od drzwi do drzwi” o wysokim poziomie przejrzystości. Dzięki Global Groupage Dachser zrealizuje misję w ujęciu długoterminowym. Jest nią stworzenie najbardziej inteligentnego na świecie połączenia i integracji kompetencji sieci logistycznej. Ten cel nas napędza i daje motywację – daleko wykraczającą poza krótkoterminowe prognozy ekonomiczne.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź