poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościTester Bosch KTS-Truck jako rozwiązanie problemów z AdBlue w Volvo FH

Tester Bosch KTS-Truck jako rozwiązanie problemów z AdBlue w Volvo FH

Używając testera Bosch KTS-Truck, możesz wyłączyć ograniczenia mocy lub prędkości maksymalnej w pojazdach Volvo FH wywołane problemami z AdBlue.

W pojazdach ciężarowych wyposażonych w katalizatory SCR może dojść do ograniczenia mocy pojazdu lub prędkości maksymalnej. Jest to spowodowane niewłaściwą pracą układu, która może być wywołana przez brak płynu AdBlue, niewłaściwą jakość tego płynu lub niesprawność systemu. Niestety ograniczenie mocy pozostaje aktywne w tych pojazdach nawet po usunięciu usterki i zatankowaniu zbiornika AdBlue do pełna. Aby odblokować pełną moc pojazdu, należy udać się do serwisu. Będzie on mógł za pomocą testera przywrócić właściwe funkcjonowanie pojazdu. W przypadku Volvo FH do niedawna przywrócenie mocy było możliwe jedynie za pomocą oryginalnego testera. Obecnie można to zrobić również za pomocą testera Bosch KTS-Truck.

Odblokowanie pełnej mocy pojazdu za pomocą urządzenia diagnostycznego Bosch KTS-Truck jest łatwe i szybkie – to jedynie kilka kroków.

Po podłączeniu urządzenia z gniazdem OBD i skomunikowaniu z pojazdem należy wybrać system: silnik -> moduł sterujący silnika, a następnie funkcję: Ustawienia/konfiguracje. W kolejnym kroku wybieramy procedurę serwisową: System SCR, Zniesienie Trybu Undukcji.

Bosch KTS-Truck

Następnie urządzenie poinformuje o warunkach wykonania procedury:

  • Silnik zatrzymany, kluczyk wł.
  • Włączony hamulec postojowy
  • Poziom płynu AdBlue/DEF w zbiorniku nie może być bardzo niski
  • W pełni naładowana bateria

W oknie dialogowym poniżej tester wyświetli bieżące parametry odczytane ze sterownika, takie jak:

  • Prędkość obrotowa silnika
  • Napięcie akumulatora
  • Poziom AdBlue
  • Jakość AdBlue
  • Przyczyna trybu undukcji
  • Całkowity czas pracy silnika z aktywnym trybem ostrzegania NOX

Jeżeli parametry bieżące są zgodne z warunkami wykonania procedury, można nacisnąć przycisk Dalej umieszczony w lewym dolnym rogu ekranu. Jeżeli procedura przejdzie prawidłowo, na ekranie pojawi się komunikat: PROCES JEST ZAKOŃCZONY.

Urządzenie Bosch KTS-Truck to zaawansowane narzędzie diagnostyczne. Otwiera ono przed użytkownikami szeroki wachlarz możliwości serwisowych. Wyposażony w zaawansowane procedury, które do tej pory były dostępne jedynie dla oryginalnych urządzeń, Bosch KTS-Truck staje się nieocenionym narzędziem dla profesjonalistów zajmujących się serwisem pojazdów.

Aby w pełni zrozumieć potencjał tego urządzenia i przekonać się o jego zaletach, umów się na prezentację KTS-Truck w swoim warsztacie poprzez kontakt z przedstawicielem.

Bosch KTS-Truck
Bosch KTS-Truck

Dowiedz się więcej o urządzeniu na motobosch.pl

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź