wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Bezpieczny transport mebli

Bezpieczny transport mebli

Transport mebli i elementów wyposażenia wnętrz obarczony jest ryzkiem. Jak zabezpieczyć tego rodzaju ładunek przed uszkodzeniem, mówi Piotr Jakubczyk, kierownik sprzedaży DIY & OEM w firmie Thermaflex.

Obite, porysowane lub połamane części mebli przy transporcie to jeden z najgorszych scenariuszy nie tylko dla klientów, ale i dla producentów wyposażenia. Niektóre zniszczenia mogą sprawić, że dany element staje niezdatny do użytku, a jego wymiana wiąże się z dodatkowymi kosztami i długim czasem oczekiwania. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto postawić na rozwiązania, które doskonale sprawdzą się przy zabezpieczeniu produktów na etapie produkcyjnym, jak i podczas przewozu.

Transport mebli, a także m.in. schodów, balustrad czy różnego rodzaju metalowych zdobień oraz dostarczenie ich w nienaruszonym stanie stanowi ważny element zaspokajania potrzeb klientów i dbania o pozytywny wizerunek firmy. Pozwala uniknąć również dodatkowych kosztów reklamacji, napraw i zwrotów, tym samym wpływając pozytywnie na rentowność biznesu. Aby zapobiec wszelkim uszkodzeniom mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, warto je wcześniej odpowiednio przygotować do transportu za pomocą przygotowanych do tego rozwiązań.

Transport mebli bez uszkodzeń? To możliwe

Skutecznym sposobem uniknięcia reklamacji i związanych z nią kosztów są elastyczne profile opakowaniowe, takie jak ProFoam firmy Thermaflex. Są one wykonane z wysokiej jakości piany polietylenowej o drobnej, zamkniętej strukturze komórek, w pełni nadającej się do recyklingu. Tego typu rozwiązanie jest łatwe w montażu i skutecznie chroni wyposażenie o różnych kształtach i rozmiarach przed uszkodzeniem.

transport mebli

– Profile opakowaniowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w ochronie wszelkich krawędzi, narożników lub brzegów o różnej grubości. Ich budowa umożliwia szybsze nakładanie, ale również samoistne dopasowanie się profilu do krawędzi danego wyrobu – czasem wystarczy jedynie nałożenie na krawędź i lekkie dociśnięcie – wyjaśnia Piotr Jakubczyk. – ProFoam doskonale tłumią także drgania oraz osłaniają towar podczas upadku.

Profile opakowaniowe charakteryzują się neutralnym zapachem, a ich maksymalna temperatura stosowania wynosi +95 °C. Dzięki samozaciskającym się krawędziom, są szybkie i łatwe w montażu, skutecznie chroniąc produkty o różnych kształtach i rozmiarach przed uszkodzeniem. Mogą być stosowane jako samodzielny, ekskluzywny materiał opakowaniowy lub w połączeniu z kartonem lub folią.

Cała gama profili

Aktualnie, w ofercie Thermaflex można znaleźć profile U i UT, L, C, MS i TS, a także System oraz Packing Corner. W przypadku ochrony szaf, komód czy produktów do samodzielnego montażu, najlepiej sprawdzają się profile w kształcie U, które posiadają zdecydowanie grubsze ścianki zewnętrzne. Świetnie zabezpieczają narożniki i brzegi płaskich przedmiotów oraz krawędzi o różnej grubości.

– Z kolei do schodów i balustrad przeznaczony został typ C, doskonale przylegający i dopasowujący się do wymagających kształtów tych elementów. Typ ten może być także użyty jako zabezpieczenie wanien i brodzików oraz przedmiotów o nietypowych kształtach. Profile L to świetnie ochraniają przed uszkodzeniami kanty oraz ranty, w tym wyposażenia meblowego. A profile TS? Są przeznaczone do ochrony szyb samochodowych lub budowlanych, luster oraz innych produktów ze szkła. Natomiast Multishape przystosowane są do owalnych i okrągłych elementów – wyjaśnia ekspert Thermaflex.

transport mebli

Profile ProFoam U, UT, MS, Packing Corner i System od Thermaflex przeznaczone są do ochrony przed uszkodzeniem wszelkiego rodzaju narożników i krawędzi mebli takich jak blaty, szklane meble, deski meblowe, drzwi, grzejniki, tablice czy balustrady. Profil L natomiast z powodzeniem może zabezpieczać panele drzwiowe lub luksusowe produkty konsumpcyjne. W przypadku ProFoam TS, ochroną objęte są krawędzie cienkich powierzchni takich jak szkło, lustra czy poliester, a także jako oddzielanie poszczególnych warstw w celu ochrony ich powierzchni.

Oprócz gotowych profili, Thermafex umożliwia również bardzo szybką realizację nietypowych projektów – w ciągu miesiąca, można stworzyć „od zera” i całkowicie dopasowany pod dany produkt profil, zapewniający skuteczną, szczelną i estetyczną ochronę.

Elastyczne, nowoczesne i ekologiczne profile opakowaniowe ProFoam od Thermaflex sprawdzają się w ochronie elementów wyposażenia w transporcie. Dzięki różnego rodzaju kształtom i bardzo dobrym właściwościom, zapewniają zabezpieczenie elementów narażonych na zniszczenie podczas transportu lub przechowywania, eliminując ryzyko uszkodzenia, osłaniając przewożone elementy meblowe i tłumiąc drgania. Transport mebli jest znacznie bezpieczniejszy.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź