piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0„Tańczący z paletami” – finał za nami

„Tańczący z paletami” – finał za nami

W sobotę, 3 lutego 2024 roku w Gądkach koło Poznania, odbył się wielki finał ósmej edycji konkursu „Tańczący z paletami”, zorganizowanego we współpracy Grupy Raben i Still Polska.

Do walki o podium stanęło 18 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród pracowników firmy. Zawodnicy po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód.

– Za sukcesem każdej firmy stoją ludzie, zaangażowani, kompetentni i świetnie realizujący swoje zadania. Tacy właśnie są nasi magazynierzy.  Konkurs „Tańczący z paletami” to sposób na to aby docenić ich umiejętności, a przy okazji promować kulturę bezpieczeństwa w naszej firmie – mówi Wojciech Szafran, dyrektor generalny Raben Logistics Polska.

Ponad 100 uczestników

W konkursie „Tańczący z paletami” mogą brać udział pracownicy Raben Logistics Polska, Fresh Logistics Polska oraz Raben Transport. Zabawa zwraca uwagę na przestrzeganie procedur bezpieczeństwa. Jest również wyrazem uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu ludzi odpowiedzialnych za codzienny ruch towarów w magazynach.

Eliminacje regionalne konkursu składały się z dwóch etapów. Pierwszy o charakterze teoretycznym, koncentrował się na prezentacji dobrych praktyk i zachowania zgodnego z zasadami BHP. Drugi sprawdzał umiejętności praktyczne: operatorzy wózków widłowych musieli pokonać przygotowaną trasę z przeszkodami w jak najkrótszym czasie.

– „Tańczący z paletami” to wydarzenie organizowane co roku w Grupie Raben. Dzięki niemu promujemy bezpieczne zachowanie podczas wykonywania operacji magazynowych. Niezwykle ważny jest także rozwój naszych pracowników, którzy tutaj mogą zaprezentować swoje fantastyczne kompetencje jeśli chodzi o obsługę wózków widłowych – wyjaśnia Dominika Olejniczak, menedżer ds. personalnych w Grupie Raben. – Dlatego cieszymy się, że w eliminacjach regionalnych kolejnej edycji konkursu, prowadzonych jesienią 2023 roku, wzięło udział ponownie ponad 100 uczestników i uczestniczek!

Układanka i tor przeszkód

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: układanka na wysokim poziomie (dla pracowników wysokiego składu) i tranzytowy tor przeszkód (dla pracowników magazynu przeładunkowego – cross-dock). Finalistom, w ostatecznych rozgrywkach towarzyszyli najbliżsi. Motywacją do walki była więc nie tylko gratyfikacja finansowa, ale przede wszystkim uznanie w oczach rodziny i dzieci.

Tańczący z paletami

– Jestem pod ogromnym wrażeniem atmosfery panującej podczas tego wydarzenia, które jest elementem szerszego programu Akademii Bezpieczeństwa Still Polska. Po raz kolejny organizujemy to wydarzenie wspólnie z Grupą Raben ponieważ tematyka bezpieczeństwa jest dla Rabena równie istotna jak dla nas. Zarówno podczas finału konkursu, jak i eliminacji, obserwowaliśmy różne techniki pokonywania toru przeszkód. Co ważne, operatorzy zawsze przykładali bardzo dużą wagę do tego, aby przejazdy były wykonywane z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Obserwując konkursowe zmagania, nasuwają nam się kolejne pomysły związane z poprawą komfortu i bezpieczeństwa pracy operatorów, które będziemy omawiać z naszymi partnerami z Grupy Raben – dodaje Wiesław Matela, dyrektor ds. kluczowych klientów, Still Polska.

Zwycięzcami Wielkiego Finału „Tańczącego z paletami” zostali:

Tranzytowy tor przeszkód:

1.     Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn

2.     Marcin Zjawiony, Raben Logistics Polska, Stryków

3.     Jacek Chęciek, Raben Logistics Polska, Gądki

Układanka na wysokim poziomie:

1.     Radosław Dąbrowski, Fresh Logistics Polska, Gliwice

2.     Damian Piechnik, Raben Logistics Polska, Chlebnia

3.     Marcin Paszkowski, Raben Logistics Polska, Stryków

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź