sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Panattoni buduje w Południowej Anglii

Panattoni buduje w Południowej Anglii

Panattoni rozpoczęło budowę na terenie jednego z największych terenów poprzemysłowych w Wielkiej Brytanii. Przedsięwzięcie zapoczątkuje napływ inwestycji o wartości 900 mln funtów w ciągu następnej dekady.

Panattoni Park Swindon składać się będzie z 11 budynków, które osiągną łączną powierzchnię blisko 670 000 m kw. Kompleks przeznaczony będzie dla logistyki i produkcji oraz nowoczesnych centrów danych.

W ceremonii wbicia pierwszej łopaty wziął udział Rishi Sunak, premier Wielkiej Brytanii, Robert Buckland i Justin Tomlinson posłowie wywodzący się ze Swindon, a także przedstawiciele Panattoni: Robert Dobrzycki, dyrektor generalny i współwłaściciel Panattoni w Europie i Indiach, Matthew Byrom, dyrektor zarządzający w Wielkiej Brytanii oraz James Watson, dyrektor rozwoju w południowej Anglii i Londynie.

10 000 miejsc pracy

– Dziś świętujemy rozpoczęcie jednej z największych inwestycji i uruchomienie jednej z największych stref deweloperskich na południu Anglii, która stworzy tysiące miejsc pracy. To wyraz ogromnego zaufania nie tylko dla brytyjskiej gospodarki, ale przede wszystkim dla tego miejsca – powiedział Rishi Sunak, premier Wielkiej Brytanii.

Panattoni Park Swindon będzie wybudowany z troską o środowisko naturalne. Kompleks uzyska certyfikaty BREEAM na poziomie Excellent, EPC A+.

panattoni

Na terenie wydano już zezwolenie na budowę pierwszej jednostki o powierzchni ponad 116 000 m kw. oraz wstępną decyzję dotyczącą budowy całego parku. Inwestycja przyczyni się do tworzenia nowych możliwości zatrudnienia, w tym ok. 7000 nowych miejsc pracy na miejscu i nawet 9000 pośrednich miejsc pracy w łańcuchu dostaw w ciągu najbliższych 10 lat.

Zamiast Hondy

– Wspaniale było powitać dziś premiera na uroczystości rozpoczynającej budowę Panattoni Park Swindon. Zobowiązanie do inwestycji na poziomie 900 mln funtów na tym obszarze potwierdza, że Wielka Brytania po Brexicie pozostaje atrakcyjnym miejscem dla inwestorów; stabilna gospodarka i wsparcie polityczne daje kapitałowi pewność, że inwestycja jest bezpieczna. Jesteśmy przekonani, że tak znaczący poziom inwestycji doprowadzi do stworzenia tysięcy nowych miejsc pracy i będzie miał ogromny wpływ zarówno na gospodarkę lokalną, jak i regionalną – stwierdził Matthew Byrom. – Panattoni Park Swindon zapewni około 7500 nowych miejsc pracy, co stanowi dwukrotność liczby zatrudnianych przez zakład Hondy, który został zamknięty w lipcu 2021 roku. Przewidujemy, że pojawi się również wiele dodatkowych możliwości dla dostawców. Pod każdym względem ten projekt jest ogromnym wotum zaufania dla regionu i podstaw, na których opiera się brytyjska gospodarka.

Na terenie inwestycji rozpoczęto prace infrastrukturalne i rozbiórkowe, a budowa powierzchni spekulacyjnej rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź