piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Rusza budowa City Point Targówek

Rusza budowa City Point Targówek

Peakside Capital Advisors rozpoczął budowę parku logistycznego City Point Targówek w Warszawie.

Park dostarczy 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej w pobliżu centrum miasta. Będzie ubiegał się o najwyższe oceny w systemie certyfikacji LEED i BREEM oraz niespotykaną wcześniej w tym segmencie rynku certyfikację WELL.

Wmurowano kamień węgielny

24 maja br. uroczyście podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod pierwszy budynek magazynowy City Point Targówek. Wśród sygnatariuszy znaleźli się: Wojciech Pietrzak, naczelnik wydziału architektury i budownictwa Targówka, Maciej Runkiewicz, prezes zarządu Kajima Poland, Maksymilian Pawłowski, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej DPD Polska oraz Roman Skowroński, dyrektor Peakside Capital Advisors w Polsce.

City Point Targówek

City Point Targówek powstaje w Targówku Fabrycznym. Lokalizacja w pobliżu centrum miasta usprawni działalność najemców. Park dzieli zaledwie 15 minut jazdy samochodem od Pałacu Kultury i Nauki. Bliskość drogi ekspresowej S8 i autostrady S2 zapewni sprawne połączenie z całą Polską.

Centrum logistyczne przechodzi kompleksową przebudowę, po zakończeniu której powstanie sześć nowoczesnych budynków, oferujących przestrzeń dopasowaną do działalności firm logistycznych, e-handlowych oraz najemców poszukujących powierzchni do logistyki miejskiej lub produkcyjno-magazynowej. Pierwszy budynek powstaje w formule BTS i w całości przeznaczony jest dla DPD Polska. Zajmie 7 tys. mkw.

City Point Targówek: największy i ekologiczny

– City Point Targówek po zakończeniu przebudowy będzie nie tylko największym, ale również najbardziej zaawansowanym pod względem technologicznym miejskim parkiem logistycznym w Warszawie. Naszym celem jest dostarczenie obiektu, który dzięki zastosowanym technologiom, znajdzie się w światowej czołówce ekologicznych projektów – mówi Roman Skowroński.

City Point Targówek

Na terenie zostanie zainstalowany system fotowoltaiczny na dachu, który zapewni co najmniej 25% energii zużywanej w parku. Wdrożony zostanie również nowoczesny system zarządzania budynkiem (BMS). Tylko przy budynku realizowanym dla DPD Polska znajdzie się dwadzieścia miejsc parkingowych z możliwością ładowania samochodów elektrycznych oraz wiaty rowerowe.

W trosce o komfort pracy i zdrowie pracowników, zaprojektowane zostały tereny zielone oraz strefa rekreacyjna z elementami małej architektury do odpoczynku na świeżym powietrzu. Zgodnie z zasadami ESG, park magazynowy będzie dążył do uzyskania najwyższych ocen w certyfikacji BREEAM na poziomie „Outstanding”, LEED na poziomie „Platinum” oraz WELL.

Teren poprzemysłowy

– Cały park jest przykładem projektu typu „brownfield” realizowanego na terenie poprzemysłowym. Dotychczasowa baza około 56 najemców zyska możliwość zmiany wysłużonej powierzchni i kontynuowania działalności w tej samej lokalizacji w nowoczesnych budynkach. Wiąże się to z wymagającą operacją logistyczną, związaną z tymczasową relokacją najemców – mówi Bożena Kaczanowska-Tajan, dyrektor zarządzania aktywami Peakside Capital Advisors w Polsce.

City Point Targówek to jeden z trzech obiektów logistycznych w portfolio należącym do spółki joint venture zawiązanej pomiędzy Peakside Capital Advisors oraz Partners Group, globalną firmą działającą na rynkach private investment w imieniu swoich klientów. Poza miejskim parkiem magazynowym na Targówku w skład portfela wchodzą jeszcze dwa podmiejskie obiekty: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź