wtorek, 16 kwietnia, 2024

FleetLOG 2/2023

Drugie wydanie magazynu FleetLOG to najbardziej gorące tematy ostatniego miesiąca. Sprawdzamy, jak rozwija się rynek pojazdów elektrycznych w Europie i wspólnie z producentami, próbujemy przewidzieć, w jakim tempie będzie wzrastał w Polsce. Tematem przewodnim tego wydania są pojazdy budowlane. Piszemy o alternatywnych napędach stosowanych w tej branży, przypominamy, co ciekawego można było zobaczyć na targach Bauma w Monachium oraz prezentujemy pojazdy budowlane i specjalistyczne nowej gamy DAF Trucks. Nowość na naszym rynku to również Nissan Townstar z napędem elektrycznym. Tym razem testujemy Mercedesa Actrosa F z zestawem przestrzennym Wecon/Wesob i Volkswagena T-Roca.

Logistyka 4.0

Od transportu do lidera rynku FMCG

Paula Fish jest jednym z liderów rynku spożywczego w tej części Europy. Firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie produkcji ryb bałtyckich i łososia atlantyckiego, mrożenia i przechowywania produktów rybnych w chłodniach, produkcji mączki i oleju rybnego oraz transportu. To od transportu właśnie zaczęła się biznesowa przygoda Paula Fish.

500 naczepa Schmitz Cargobull w FM Logistic

EWT Truck & Trailer Polska, generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull w Polsce, przekazał 500. pojazd Schmitz Cargobull operatorowi logistycznemu FM Logistic. To efekt wieloletniej, udanej współpracy.

Daimler Truck Parts Center na styku Autostrady Bursztynowej i Autostrady Wolności

Koncepcja lokalizacyjna bazująca na węźle transportowym. Seifert Polska uruchamia nowy magazyn w pobliżu Łodzi, a dokładnie w Strykowie, czyli przy węźle Łódź – Północ (tzw. węźle Stryków). To drugi co do wielkości węzeł drogowy w Polsce, zajmujący powierzchnię 136 hektarów. Więcej

Zrównoważony rozwój – FleetLOG

Utopia czy szansa?

Do 2040 r. 90% dostarczanych na rynek nowych pojazdów ciężarowych mają stanowić elektryki. Czy elektryfikacja flot to już tylko kwestia czasu?

Alternatywne napędy w pojazdach budowlanych

Metan, wodór, biopaliwa, a może jednak elektryczność? Co będzie napędzać samochody budowlane w przyszłości?

Transport budowlany

Wywrotki ciągle na diecie

Ostatnie targi Bauma w Monachium wskazują, że priorytety konstruktorów zabudów, przyczep i naczep są niezmienne, rośnie natomiast zróżnicowanie produktów i to pomimo oznak stagnacji w budownictwie.

Dopełnienie

Po hucznej premierze najnowszej generacji DAF-a do transportu długodystansowego, i nie mniej istotnej modeli dystrybucyjnych XD, przyszła kolej na pojazdy specjalistyczne.

Na każdym etapie

Przy pomocy pojazdów Fliegl można obsłużyć cały plac budowy. Oferta producenta jest bogata i zróżnicowana.

Technologie – FleetLOG

Wydajność w wielu wymiarach

Zespoły jezdne naczep odpowiadają za bezpieczeństwo i wydajność pojazdów. Osie BPW oraz tworzące je komponenty mogą być przykładem wszechstronnie dopracowanej konstrukcji sprzyjającej redukcji całkowitego kosztu eksploatacji. Więcej

Nowa stal, nowe możliwości

Stal trudnościeralna jest powszechnie stosowana w pojazdach do transportu agresywnych ładunków. Na ogół im twardsza, tym lepiej.

Transport ponadgabarytowy

Aby najcięższym było lżej – FleetLog na trasie przejazdu

Nagrodę ESTA Awards of Excellence 2023 za najbardziej spektakularny transport powyżej 120 t zdobyła firma MTD Skuratowicz. To dobra okazja, aby przyjrzeć się bliżej
konkursowi i działalności stowarzyszenia ESTA.

Maksymalny ładunek, maksymalne przystosowanie

Firma TII Scheuerle jest autorem licznych innowacji stosowanych w transporcie ładunków ponadnormatywnych. Wieloletnie doświadczenie podpowiedziało optymalne
rozwiązania, które wykorzystano w aktualnej gamie modeli. Więcej

Transport 4.0

Scania się sprawdza, a ty? FleetLog podczas konkursu dla kierowców

Konkurs Scania Super Challenge w Bieszczadach był wyjątkową okazją, żeby sprawdzić nie tylko ciężarówki.

Transport długodystansowy

Mistrz przestrzeni – FleetLOG test

Ogrom przestrzeni. I to zarówno w zabudowie kubaturowej przygotowanej przez firmę Wecon, jak i w kabinie sypialnej, coraz częściej wykorzystywanej także w transporcie dystrybucyjnym. Słowem – dobrany duet.

Flota

Na kilka sposobów

Następca elektrycznego Nissana NV200 wjechał na rynek z rozmachem. Townstar EV dostępny jest z dwoma rozstawami osi oraz w wersji Van, Combi i Crew Van. Jest więc w czym wybierać.

Nasz test

SUV dla oszczędnych

Zgrabny, nowoczesny i oszczędny, a do tego SUV, czy może być coś lepszego? Volkswagen T-Roc ma wszystko, co potrzeba, a nawet więcej.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

ZOBACZ POPRZEDNI NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź