piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościWielton: 60 naczep dla firmy Magtrans

Wielton: 60 naczep dla firmy Magtrans

Wielton zawarł umowę na dostawę 60 naczep Curtain Master Mega do firmy Magtrans z Buska-Zdroju.

Kontrakt jest wynikiem wieloletniej współpracy obu firm. Finalizacja zamówienia miała miejsce z końcem I kwartału 2023 roku.

Kolejne zamówienie

Uniwersalne naczepy kurtynowe Curtain Master Mega marki Wielton cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na możliwość przewożenia różnorodnych ładunków. To doskonałe rozwiązanie do transportu towarów przemysłu motoryzacyjnego oraz ładunków, w przypadku których niezbędna jest szczelność, trwałość i duża pojemność załadunkowa, takich jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox. W modelu MEGA występuje możliwość regulacji wysokości naczepy poprzez zmianę położenia dachu i regulację wysokości zawieszenia. Na życzenie klienta, pojazd może zostać wyposażony w drugi poziom podłogi oraz przystosowany do transportu koleją. Ponadto, naczepy mają certyfikaty VDI, DC oraz do przewozu napoi.

Przekazanie 60 sztuk pojazdów Curtain Master Mega to kolejne zamówienie realizowane przez wieluńskiego producenta na zlecenie firmy Magtrans. Współpraca została nawiązana już w 2004 roku. Łącznie w ciągu ostatnich lat zakłady Wieltonu wyprodukowały dla tego kooperanta już ponad 280 szt. naczep kurtynowych w wersji MEGA i standard.

– Z firmą Magtrans współpracujemy od 19 lat. Nasze doświadczenie i wysokiej jakości produkty przyczyniły się do tego, że przewoźnik ten mimo zmiany pokoleniowej od lat świadczy swoje usługi z wykorzystaniem naczep marki Wielton. Wspólnie tworzyliśmy i testowaliśmy wiele rozwiązań konstrukcyjnych w trosce o każdy szczegół. To bardzo budujące, kiedy kontrahent wraca do nas i zamawia kolejne produkty – powiedział Ireneusz Golec, dyrektor sprzedaży flot Wielton S.A.

41 lat doświadczenia

Magtrans Sp. z o.o. to rodzinna firma z polskim kapitałem. Ma ponad 41 letnie doświadczenie w transporcie i spedycji na terenie Europy. Kooperant logistyczny dużych producentów węglowych, prowadzi jeden z większych składów opałowych w województwie świętokrzyskim. Jako deweloper nieruchomości komercyjnych realizuje centra logistyczno-magazynowe. Zajmuje się również hurtową i detaliczną sprzedażą paliw płynnych, a jego partnerem od 16 lat jest koncern BP. Flota firmy składa się z 400 pojazdów, a naczepy marki Wielton przewożą głównie towary budowlane, motoryzacyjne, AGD czy dobra szybkozbywalne. Rocznie firma realizuje około 60 000 zleceń transportowych, a wsparcie i doradztwo zapewnia kadra składająca się obecnie z 550 osób.

– Celem naszej firmy jest kompleksowa obsługa zamówień i zapewnienie jak najlepszego rozwiązania logistycznego dla klientów. Różnorodna flota Magtransu stale się rozrasta. Poszukiwaliśmy niezawodnych rozwiązań i tak nawiązała się wieloletnia już współpraca z firmą Wielton, która dzięki rozbudowanej i dopracowanej ofercie produktowej, umożliwia nam realizację każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia – mówił Piotr Magdziak, członek zarządu spółki Magtrans.

Wielton: Poszukiwane wydajne

Pakiet mobilności, regulujący kwestię usług transportowych na terenie UE, jak i rosnące ceny paliw spowodowały, że coraz częściej wybierane są nie tylko naczepy lekkie, ale również pojazdy o zwiększonej ładowności. Z roku na rok coraz większa uwaga kładziona jest na dbałość o środowisko naturalne, w tym szczególnie na redukcję emisji.

Istotną cechą uniwersalnych naczep Curtain Master Mega jest zwiększona kubatura umożliwiająca przewóz większej ilości ładunków jednym transportem. To przekłada się nie tylko redukcję zużycia paliw, ale i szybszą realizację zleceń.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź