piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościToyota i VDL: wspólna wodorowa ciężarówka

Toyota i VDL: wspólna wodorowa ciężarówka

Toyota Motor Europe (TME) we współpracy z holenderską Grupą VDL wprowadzi na europejski rynek ciężarówki z wodorowymi ogniwami paliwowymi Toyoty.

Pierwsze egzemplarze wyjadą na drogi jesienią 2023 roku. Będą realizowały transport u logistycznych partnerów Toyoty.

– Jako VDL Special Vehicles wierzymy w „bezemisyjną” przyszłość transportu. Jesteśmy dumni ze współpracy z Toyotą Motor Europe w tym innowacyjnym projekcie technologicznym, dzięki któremu rozszerzymy naszą działalność o napędy wodorowe – powiedział Hans Bekkers, dyrektor sprzedaży VDL Special Vehicles.

VDL Special Vehilces to firma specjalizująca się od 20 lat w napędzie elektrycznym i wodorowym pojazdów szosowych i terenowych. W ramach współpracy z Toyotą VDL dostosuje swoje ciężarówki do wykorzystania ogniw paliwowych Toyoty. Grupa VDL przygotuje pierwszą ciężarówkę do lata 2023 roku, a jesienią na drogach pojawią się kolejne egzemplarze pojazdów zasilanych wodorem.

Wodorowe ciężarówki będą wykorzystywane przez partnerów Toyoty w ramach jej europejskiej sieci logistycznej. Projekt pomoże zebrać informacje, jak najlepiej wdrażać tego typu pojazdy do zadań.

– Współpraca z Grupą VDL pomoże nam zdekarbonizować transport naszych komponentów, pojazdów i części zamiennych na dużych dystansach. Ciężarówki pozostaną ważnym filarem naszej multimodalnej strategii – powiedział Leon Van Der Merwe, wiceprezydent ds. łańcuchów dostaw w firmie Toyota Motor Europe.

toyota
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź