poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaAktualnościConti Hybrid zdobywa nagrodę Red Dot

Conti Hybrid zdobywa nagrodę Red Dot

Opony Conti Hybrid Generation 5 zdobywają nagrodę Red Dot Award 2023.

Dwie opony do pojazdów użytkowych, wyprodukowane przez Continental, pokonały konkurencję i zdobyły główną nagrodę w kategorii Projekt Produktu. W związku z tym otrzymały znak jakości Red Dot, przyznawany najlepszym projektom.

– Jesteśmy szczególnie dumni z nagrody dla dwóch pierwszych modeli naszej nowej generacji opon – mówi Hinnerk Kaiser, dyrektor rozwoju opon do pojazdów ciężarowych i autobusów w Continentalu. – Jest to potwierdzenie jakości naszych prac rozwojowych.

Conti Hybrid kształtuje tożsamość marki

Nowa rodzina opon Continental Hybrid Generation 5 została opracowana z myślą o rygorystycznych wymaganiach codziennej eksploatacji w branży transportowej i logistycznej. Opony te bez trudu radzą sobie z częstym przyspieszaniem, hamowaniem, manewrowaniem i pokonywaniem zakrętów na różnych nawierzchniach, oferując jednocześnie wysokie przebiegi, doskonałą trwałość i optymalną przyczepność. Dzięki obniżonym oporom toczenia, ogumienie pomaga również skutecznie obniżyć zużycie paliwa i zminimalizować koszty operacyjne floty.

– Konstrukcja opony odgrywa tu kluczową rolę – wyjaśnia Kaiser. – Wzmacnia tożsamość marki poprzez podkreślenie innowacyjnej siły i zaawansowania technologicznego.

conti hybrid
Hinnerk Kaiser, Continental.

Wzornictwo i funkcjonalność idą w parze

Konstrukcja obu zwycięskich opon, a zwłaszcza ich bieżnika, wyraźnie obrazuje zasady działania ogumienia. Dizjan wyróżnia ponadto produkty Continentala spośród opon innych marek.

– Opracowując ogumienie Generation 5, chcieliśmy wprowadzić na rynek logiczną ewolucję długiej serii popularnych opon Conti Hybrid do samochodów ciężarowych i zastosować rozpoznawalne, a za razem praktyczne innowacje – komentuje Kaiser. – Musieliśmy wymyślić odpowiedni język projektowania, który wskazywałby na zastosowanie opony w transporcie towarowym.

Efekt sześciokątnego kreskowania na ścianie bocznej opony łączy ją z segmentem ogumienia objętym serią Conti Hybrid Gen5. Wzmacnia to wizerunek marki szczególnie, gdy opony zamontowane są na pojeździe. Ponadto, nowe ikony zastosowań, połączone z nazwą produktu, ilustrują przydatność opony dla różnych warunków drogowych. Wszystko to składa się na bardzo udaną koncepcję rozwoju, która zyskała uznanie profesjonalistów ze względu na zalety użytkowe i estetyczny wygląd.

conti hybrid
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź