sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualności9. Zlot Legenda Stara (80 zdjęć i filmy)

9. Zlot Legenda Stara (80 zdjęć i filmy)

Zlot Legenda Stara odbywa się w tym roku po raz 9. Jest wyjątkowy, ponieważ w 2023 roku przypada 75 rocznica zbudowania pierwszych, seryjnych Starów, a słynny, terenowy 266 kończy 50 lat.

Zlot Legenda Stara de facto rozpoczął się już we wtorek. Wówczas z Bydgoszczy wyruszył rajd Starów do Starachowic. Stary po drodze zatrzymały się we Włocławku, Warszawie i Radomiu, a w piątek dotarły do Starachowic.

Legenda Stara: Od Stara 20 po najnowsze modernizacje

Na zlocie Legenda Stara pojawiły się wszystkie generacje starachowickich ciężarówek. Podziw budzą najstarsze, w tym strażacki Star 20, który pełnił służbę w OSP jeszcze na początku XXI wieku. Zjawił się również strażacki 844, Star dwudrożny przystosowany do jazdy po torze, a także prototypowy 1366. Jak zwykle jest sporo Starów z rodziny 66/660 i Starów 266. Jeden z 660 ma na sobie rozkładaną salę operacyjną. Są również Stary zmodernizowane przez spółki Autobox i Star San Duo.

Star 20
Star 20

Wolno-szybko

Organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji. W sobotę, 26 sierpnia odbył się konkurs powolnej jazdy. Później Stary przejechały ścigać się na dawnym torze terenowym w Wąchocku, gdzie fabryka testowała samochody.

Star 266 - Rajd Paryż - Dakar
Star 266 – Rajd Paryż – Dakar

W niedzielę odbywa się próba szybkości w Mircu, skąd o 12.00 ruszy parada uczestników. Stary i liczne inne auta biorące udział w złocie przejadą m.in. ulicą Konstytucji 3 Maja i Aleją Armii Krajowej na targowisko miejskie. Obok Starów będzie można zobaczyć Fiaty 125p i 126p, Polonezy, Syreny, Żuki oraz zabytkowe Mercedesy, Renault, Trabant i wiele innych.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź