piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWielton na NUFAM 2023

Wielton na NUFAM 2023

Podczas Specjalistycznych Targów Pojazdów Użytkowych NUFAM 2023 w Karlsruhe Wielton zaprezentuje 8 nowoczesnych produktów.

Odwiedzający halę wystawienniczą od 21 do 24 września będą mogli zobaczyć nowości w ofercie polskiego producenta m.in. naczepę wywrotkę Scrap Master, przyczepę hakową Recycle Master Slider i nadwozie wymienne Curtain Swap Master. Nie zabraknie także produktów marki Aberg.

Pojazdy do wielu zadań

Na tegorocznych targach NUFAM zaprezentowanych zostanie 8 różnorodnych pojazdów. Goście będą mogli zobaczyć m.in.: naczepę kurtynową Curtain Master w wersji standardowej i mega, naczepy wywrotki, w tym Weight Master, Bulk Master i nowy Scrap Master, a także produkty do transportu intermodalnego.

– W Karlsruhe zaprezentujemy wiele pojazdów, w tym kilka nowości np. wywrotkę Scrap Master, przyczepę hakową Recycle Master Slider i nadwozie wymienne Curtain Swap Master. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia naszych stoisk i rozmów z ekspertami Wieltonu” – mówi Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A.

Z roku na rok obserwowany jest intensywny rozwój transportu intermodalnego. Wielton ma rozbudowaną ofertę pojazdów przeznaczonych właśnie do tego typu transportu. W Karlsruhe zaprezentuje nowe nadwozie wymienne BDF Curtain Swap Master. Wraz z przystosowanym do jego przewozu podwoziem stanowi kompletne, certyfikowane rozwiązanie do transportu drogowo-kolejowego, które sprawdzi się w różnych rodzajach działalności. Nadwozie ma 7820 mm długości, 56 m3 objętości i może omieścić 19 palet, przy 2,8 t masy własnej. Zabudowa wymienna, wyposażona w nogi podporowe, jest łatwa w obsłudze i szybka w przeładunku.

Prezentowany podczas targów NUFAM Curtain Master Mega przystosowana do transportu intermodalengo doskonale sprawdzi się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych np. przemysłu motoryzacyjnego i ładunków wymagających szczelnej dużej ładowni (napoje, opony, sprzęt AGD). Naczepa ma wysokość wewnętrzną 3 m, a jej kubatura wynosi ok. 100 m3. Przenoszenie pojazdu w pionie umożliwiają wzmocnienia w podwoziu, 4 punkty chwytania „grab handles” rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5, zawieszenie rozłączne, a także wzmocniona tablica przyłączeniowa, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi. Pojazd może być również wykorzystywany do transportu promem. Ponadto, naczepa została wyposażona w system odmrażania dachu ELDECK oraz nowy system mocowania ładunku Aberg Fix.

Wielton zaprezentuje także doskonale znane klientom naczepy kurtynowe Curtain Master w wersji standardowej. To pojazdy uniwersalne, mogące transportować różnego typu ładunki luzem lub na paletach.

Nowa przyczepa do przewozu odpadów Recycle Master M3 Slider może zabierać kontenery rolkowe zgodne z normą DIN 30722. Została wyposażona we wzmocnioną belkę, siłownik i osie „heavy duty”. Wygięta rama pojazdu wykonana jest z wysokowytrzymałej stali S700. Produkt wyróżnia się najniższą na rynku wysokością kontenera od podłoża gwarantującą stabilność podczas jazdy i większe bezpieczeństwo, a wyposażenie pojazdu w wysuwany wózek na ramie ułatwia załadunek kontenerów, nawet z uszkodzonymi rolkami. Na NUFAM Wielton prezentuje również przyczepę Recycle Master M2 znajdującą zastosowanie w transporcie odpadów komunalnych. W zależności od konfiguracji przyczepa może ważyć już od 3700 kg i transportować ładunek o masie 14,3 t.

Partnerzy do najtrudniejszych zadań

Wielton zaprezentuje także 3 wywrotki: nowy model Scrap Master, a także dobrze znane klientom modele Weight Master i Bulk Master. Wywrotka Scrap Master jest przeznaczona do transportu złomu, czyli do pracy w najtrudniejszych warunkach. Wysoką sztywność skrzyni, potwierdzoną obliczeniami metodą elementów skończonych (MES), zapewnia także nowy, zmieniony kształt górnego obrzeża wykonanego z HARDOX 500TUF. Objętość skrzyni ładunkowej sięga 62 m3, a długość wewnętrzna podłogi wynosi 12,1 m, co umożliwia transport złomu o różnych gabarytach i kształtach.

Aluminiowa wywrotka Weight Master znajduje zastosowanie w transporcie materiałów budowlanych, asfaltu, a także ładunków paletowych, worków typu big-bag i płodów rolnych. Pojazd ma niską masę własną, zaczynającą się od 4700 kg. Pojemność skrzyni ładunkowej wynosi od 23 do 64 m3. W zależności od warunków użytkowania naczepy, dostępne są do wyboru dwie wersje ramy: w wykonaniu standardowym Super Light oraz druga wzmocniona SL HD.

Aluminiowa wywrotka Bulk Master to naczepa o zwiększonej ładowności, przeznaczona dla sektora rolniczego. Ma skrzynię ładunkową o objętości 67 m3, wykonaną z ENDUR-AL. HB110 i trwałą ramę z wysokogatunkowej stali S700. Cechą charakterystyczną tego pojazdu jest zredukowana wysokość całkowita i niższy próg załadunkowy górnego obrzeża oraz podłogi.

Aberg na targach NUFAM

Poza pojazdami, podczas targów NUFAM będzie można zobaczyć produkty z logo Aberg, czyli wysokiej jakości komponenty i części zamienne do naczep Grupy Wielton. Aberg Servis z rozbudowaną siecią serwisową jest obecny wszędzie tam, gdzie potrzebują go klienci grupy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zajmuje się prewencyjną obsługą pojazdów, a gdy nie jest to możliwe, zarządza procesem naprawy tak, aby klienci mogli kontynuować jazdę w możliwie jak najkrótszym czasie.  Ponadto zostaną także zaprezentowane rozwiązania od Aberg Connect, czyli firmy odpowiedzialnej za rozwiązania telematyczne i system kontroli ciśnienia w oponach (TPMS) dla produktów wszystkich marek Grupy Wielton.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź