poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościTeam Poland na VW Bus Festival 2023

Team Poland na VW Bus Festival 2023

W dniach 23-25 czerwca 2023 roku w Hanowerze odbędzie się największy zlot miłośników mikrobusów marki Volkswagen – VW Bus Festival 2023. Obecność na festiwalu zapowiada również silna reprezentacja z Polski – Team Poland.

Organizatorzy oceniają, że na zlocie pojawi się ponad 6000 Volkswagenów serii T, a na przyległym polu biwakować będzie około 13 000 osób! Wśród gości z Polski będzie dwudziestka zwycięzców konkursu zorganizowanego przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze.

Zapraszamy na scenę!

Przygotowania do VW Bus Festival idą pełną parą. Podczas imprezy Volkswagen Samochody Dostawcze zaplanował wyjątkowe ekspozycje, na których będzie można zobaczyć około 130 dawnych i najnowszych modeli. Najciekawsze z nich wraz z właścicielami, zostaną przedstawione szerszej publiczności na scenie o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych.

VW Bus Festival

W imprezie weźmie udział silna reprezentacja polskich miłośników Volkswagenów serii T – Team Poland, a wśród nich zwycięzcy facebook’owego konkursu, którzy na profilu marki Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentowali swojego Volkswagena serii T i odpowiedzieli na konkursowe pytanie: „Jaka była najciekawsza przygoda, którą przeżyłeś ze swoim Busem?”.

Z wielu zgłoszeń jury wybrało dwudziestu zwycięzców, którzy otrzymali darmową wjazdówkę na wszystkie trzy dni VW Bus Festival 2023.

Plattenwagen też będzie

– Zainteresowanie konkursem było ogromne, a formy prezentacji bardzo różnorodne! Wzięły w nim udział wszystkie generacje T: od klasycznych, zabytkowych już T1, po całkiem współczesne T6. To dowód na to, że model T łączy pasjonatów marki i motoryzacji. Cieszymy się bardzo, że Team Poland w tak silnym składzie, wzmocnionym zwycięską dwudziestką, pojawi się na VW Bus Festival 2023. To będą trzy dni wypełnione wspólną zabawą, poznawaniem pasjonatów z całego świata i wymianą doświadczeń. Gratuluję zwycięzcom, ale również ich ekipom – mówi Patryk Grzeczka, jeden z jurorów i dyrektor marketingu marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

VW Bus Festival
Gdyby nie on, hipisi nie mieliby się gdzie podziać. Plattenwagen to przodek wszystkich „bulików”.

Prawdziwie festiwalową atmosferę przez pełne trzy dni zapewniać będzie szereg zespołów muzycznych z całego świata. Będzie też kilka pawilonów prezentujących historię Volkswagenów serii T: od legendarnego „Plattenwagen” zbudowanego przez pracowników VW do transportu materiałów wokół fabryki w Wolfsburgu, przez wszystkie generacje Volkswagena T, aż po autonomicznego ID. Buzz’a, który pozwala spojrzeć w przyszłość mobilności w miastach.

Miejsc nie ma, wejściówki są

Właściciele Volkswagenów serii T, którzy zarejestrowali się na festiwal, mogą już na oficjalnej stronie festiwalu zgłaszać swój udział w konkursach Show & Shine, a także w paradzie samochodów, która w piątek po południu ruszy z fabryki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze i dojedzie na tereny festiwalu. Zainteresowanie festiwalem jest tak duże, że wyprzedały się już wszystkie miejsca na polu biwakowym. Dostępne są jednak cały czas jednodniowe wejściówki dla zwiedzających. Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej festiwalu

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź