sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPowerCo i Umicore uzyskały zezwolenie na rozpoczęcie produkcji materiałów akumulatorowych

PowerCo i Umicore uzyskały zezwolenie na rozpoczęcie produkcji materiałów akumulatorowych

Spółka PowerCo, zajmująca się akumulatorami w Grupie Volkswagen i belgijska grupa technologiczna Umicore uzyskały zezwolenie na rozpoczęcie produkcji materiałów akumulatorowych.

Partnerzy mogą teraz przejść do przygotowania produkcji na skalę przemysłową materiałów katodowych i innych elementów niezbędnych do produkcji ogniw w Europie.

Katody są najważniejszymi elementami akumulatorów i w dużej mierze od nich zależy ich wydajność. W związku z tym mają także największy wpływ na całkowity koszt akumulatora. Od 2025 roku spółka joint venture stworzona przez PowerCo i Umicore będzie zaopatrywać europejskie fabryki ogniw akumulatorowych PowerCo w kluczowe materiały do produkcji. Spółka z siedzibą w Brukseli pokryje dużą część zapotrzebowania PowerCo w Unii Europejskiej, dzięki temu Umicore uzyska dostęp do materiałów katodowych.

Nowa spółka jest na dobrej drodze, aby do końca dekady produkować materiały katodowe i inne elementy ogniw, które wystarczą do zbudowania akumulatorów o łącznej pojemności 160 GWh rocznie. Wystarczy to do ok. 2,2 mln samochodów elektrycznych.

Poszukiwania miejsca produkcji nie zostały jeszcze zakończone. Lokalizacja fabryki i nazwa spółki joint venture zostaną ogłoszone później.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź