wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPeter Österberg apeluje

Peter Österberg apeluje

Peter Österberg, prezes Stoneridge Electronics wystosował apel do właścicieli i operatorów europejskich flot transportowych. Zwraca się w nim o przyspieszenie wymiany tachografów.

„W 2024 roku wchodzą w życie przepisy, zobowiązujące posiadaczy tachografów analogowych oraz tachografów cyfrowych 1B, używanych w transporcie międzynarodowym, do ich wymiany. Pozostało mało czasu, a presja na branżę wzrasta.

Jako Stoneridge Electronics, producent tachografów inteligentnych Smart 2, widzimy, że popyt na rynku jest daleko poniżej ilości planowanych. Niepokojące jest to, że europejska branża transportowa zwleka z modernizacją tachografów. Bezpośrednią konsekwencją może być niedoszacowana produkcja przy jednoczesnym spiętrzeniu instalacji w serwisach pod koniec roku. Aby zabezpieczyć naszych klientów przed opóźnieniami i dłuższym czasem oczekiwania w warsztatach, zdecydowanie zachęcamy do podjęcia działań prewencyjnych i rozpoczęcia modernizacji pojazdów od kwietnia 2024 roku. (…)

Aktualne komunikaty Komisji Europejskiej ponownie potwierdzają prawny termin na modernizację pierwszych generacji tachografów do 31 grudnia 2024 roku. Dlatego potrzebujemy zaangażowania wszystkich Państwa z branży transportowej w celu przekazanie informacji, że Pakiet Mobilności UE zostanie wdrożony i egzekwowany w odpowiednim, nie zmienionym czasie”, apeluje Peter Österberg, prezes Stoneridge Electronics.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź