piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościNowe Vito i klasa V w sprzedaży od stycznia

Nowe Vito i klasa V w sprzedaży od stycznia

Od stycznia 2024 r. będzie można zamawiać zmodernizowane Mercedesy Vito oraz V.

– Chcemy oferować najbardziej pożądane samochody i usługi, od minivanów i kamperów po pojazdy dostawcze. Nasze nowe modele vanów średniej wielkości stanowią kolejny krok w kierunku osiągnięcia tego celu. Bardziej ekskluzywne, luksusowe pozycjonowanie EQV, klasy V i Marco Polo oraz wzmocniony charakter premium eVito i Vito pozwolą nam w większym stopniu skoncentrować się na wysokomarżowych regionach i sektorach – stwierdził Klaus Rehkugler, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Vans.

Vito: do 237 KM

Producent oferuje szeroką gamę układów napędowych. Sprawdzony silnik wysokoprężny OM654 jest dostępny dla klasy V, Marco Polo i Vito. W Vito może mieć moc 136, 163, 190 lub 237 KM. W klasie V i Marco Polo natomiast 163, 190 i 237 KM. Ponadto po raz pierwszy w Europie w roku 2024 w Vito Tourerze i Mixto i klasie V będzie dostępna miękka hybryda z silnikiem benzynowym M254.

Automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC w połączeniu z różnymi wariantami zawieszenia i kilkoma trybami jazdy sprawia, że wszystkie modele są dostatecznie szybkie i wygodne. Standardem jest napęd na tylną oś, wersje z dieslem mogą mieć również napęd 4×4.

vito

Modele elektryczne mają napęd na przednią oś. Klienci kupujący eVito Tourera i EQV mają do dyspozycji silniki o mocy ciągłej 70 kW (95 KM) i szczytowej 150 kW (204 KM) i akumulatory o pojemności 60 i 90 kWh. Zasięg eVito Tourera wynosi 332–370 km, EQV około 326–363 km, eVito furgonu około 242–314 km. Zasięg wydłuża hamowanie regeneracyjne oraz i zoptymalizowanemu zarządzanie temperaturą baterii.

Wszystkie modele elektryczne można standardowo ładować prądem zmiennym (AC) z mocą do 11 kW oraz prądem stałym (DC) z mocą do 110 kW (EQV, eVito Tourer) lub 80 kW (eVito furgon).

Mercedes-Benz Vans kompleksowo unowocześnił wyposażenie standardowe. Opracował też pakiety wyposażenia łączą opcje, które najczęściej kupowane są razem, co upraszcza wybór.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź