sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualności„Mój elektryk” łatwiej dostępny w Grupie EFL

„Mój elektryk” łatwiej dostępny w Grupie EFL

Grupa EFL rozszerza dostępność programu „Mój elektryk”. Od 24 maja br. leasingobiorcy EFL mogą ubiegać się o dotacje do umów zawartych z EFL i skorzystać z dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych.

Od ponad roku z programu korzystają już klienci Carefleet. Przedsiębiorcy, instytucje publiczne czy stowarzyszenia i fundacje, którzy skorzystają z oferty leasingu, obniżą wpłatę początkową o nawet 70 tys. zł. Jak wynika z informacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pula leasingowa programu została zwiększona do 400 mln zł.

Spore zainteresowanie

EFL zawarł umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i tym samym dołączył do programu „Mój elektryk” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do skorzystania ze wsparcia w ramach programy „Mój elektryk” EFL zaprasza przedsiębiorców, jednostki administracji publicznej, stowarzyszenia i fundacje czy spółdzielnie.

– Poziom sprzedaży elektryków w Polsce co prawda jest jeszcze daleki od liderów europejskich takich jak Niemcy czy Norwegia, jednak najważniejsze, że już od dłuższego czasu konsekwentnie rośnie. Jak wynika z Licznika Elektromobilności, w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku liczba samochodów całkowicie elektrycznych wzrosła o ponad 70% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Podobnie jak w przypadku sprzedaży pojazdów z tradycyjnymi napędami tak i we flocie pojazdów „zeroemisyjnych”, większościowe udziały należą do firm, których e-inwestycje finansujemy już od wielu lat. Dlatego jako kolejna spółka z Grupy EFL, obok Carefleet, dołączmy do programu „Mój elektryk”, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród polskich przedsiębiorców. To skłoniło prowadzących do zwiększenia puli leasingowej – mówi Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Mój elektryk: formalności w jednym miejscu

W przypadku samochodów osobowych do przewozu maksymalnie 8 osób o wartości do 225 tys. zł leasingobiorca może liczyć na dotację w wysokości 18 750 zł. A jeśli zadeklaruje, że roczny przebieg pojazdu wyniesie co najmniej 15 tys. km, dopłata może wzrosnąć do 27 tys. zł. Natomiast instytucje zainteresowane leasingiem pojazdów dostawczych mogą liczyć na dopłatę w wysokości 50 tys. zł (do 20% kosztów kwalifikowanych), a przy zadeklarowanym przebiegu powyżej 20 tys. km rocznie – na 70 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych). Warto przypomnieć, że dotacje można uzyskać nabywając elektryczne rowery i hulajnogi.

Choć w realizację programu są zaangażowane aż trzy instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Bank Ochrony Środowiska po stronie organizatorów programu i EFL jako leasingodawca, to wszystkie formalności leasingobiorca załatwi w jednym miejscu i czasie z doradcą EFL. W tym podpisze dwie umowy – jedną na finansowanie z EFL, a drugą na dotację z Bankiem Ochrony Środowiska.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź