Marek Kisz objął stanowisko dyrektora marki PEUGEOT w Polsce. To menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Zdobywał je w obszarach sprzedaży, marketingu i zarządzania operacyjnego na rynku polskim oraz rynkach europejskich.
Marek Kisz rozpoczął karierę zawodową w 1997 roku w Fiat Auto Poland. W działach sprzedaży i marketingu. Później w 2003 roku objął stanowisko szefa Działu Samochodów Dostawczych. Odpowiadał za wyniki handlowe i ekonomiczne tego obszaru na rynku polskim.
W kolejnych latach kierował marketingiem marek Fiat i Lancia oraz komunikacją marketingową marek grupy. Od 2009 roku pełnił również funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu, nadzorując działalność handlową i rozwój sieci dealerskiej.
W 2012 roku został dyrektorem zarządzającym Fiat Chrysler Automobiles s.r.o. na rynkach czeskim i słowackim. Zarządzał markami Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional, Lancia oraz Jeep. W latach 2013-2019 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego oraz członka zarządu Fiat Chrysler Poland S.A.. Wtedy odpowiadał za realizację celów handlowych i finansowych. Równolegle pełnił funkcję członka rady nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Następnie zajmował stanowiska kierownicze w strukturach FCA w Niemczech i Austrii. Wtedy też koncentrował się na planowaniu strategicznym, rozwoju biznesu i wynikach sprzedaży.
W centrali Stellantis w Paryżu odpowiadał m.in. za działalność marki Citroën na rynkach Niemiec, Włoch, Austrii i Polski. Dodatkowo zarządzał obszarami sprzedaży, marketingu, finansów oraz rozwoju sieci dealerskiej. Natomiast od 2023 roku pełnił funkcję dyrektora Segmentu Premium. Wtedy odpowiadał za marki Alfa Romeo i DS Automobiles oraz ich rozwój na polskim rynku.
Studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
Ponadto jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu i Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Tomasz Gałaszkiewicz, dotychczasowy dyrektor marki PEUGEOT w Polsce, postanowił kontynuować karierę poza strukturami Stellantis Polska.
– Jestem przekonany, że doświadczenie Marka oraz jego kompetencje w obszarach sprzedaży, marketingu i zarządzania biznesem będą ważnym wsparciem dla dalszego rozwoju marki PEUGEOT i wzmacniania jej pozycji na polskim rynku. Dziękuję Tomaszowi Gałaszkiewiczowi za jego zaangażowanie i wkład w rozwój marki oraz życzę mu powodzenia w kolejnych etapach kariery zawodowej – powiedział Wojciech Tomaszkiewicz, dyrektor generalny Stellantis Polska.








