piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościIVECO Hyundaiem podszyte

IVECO Hyundaiem podszyte

Hyundai będzie produkować dla IVECO lekki, elektryczny samochód dostawczy.

Hyundai Motor Company i Grupa IVECO podpisały umowę na dostawę lekkiego elektrycznego samochodu dostawczego na podwoziu Hyundai Global eLCV. Nowy pojazd uzupełni ofertę europejskiego producenta.

W ceremonii podpisania umowy, która odbyła się w siedzibie Hyundai Motor Company w Seulu w Korei Południowej, wzięli udział Jaehoon Chang, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Company, Ken Ramírez, wiceprezes i dyrektor globalnego wydziału pojazdów użytkowych i wodorowych Hyundaia, Gerrit Marx, dyrektor generalny Grupy IVECO oraz Luca Sra, prezes oddziału samochodów ciężarowych.

Premiera jesienią

Obie firmy rozpoczęły współpracę w marcu 2022 roku. Jednym z jej owoców są pojazdy z wodorowymi ogniwami paliwowymi: dostawcze eDAILY FCEV oraz autobus miejski E-Way FCEV. Nowa umowa rozszerza współpracę o kolejny model.

Nowy samochód będzie nosił logo IVECO. Będzie pierwszym modelem, w którym zastosowana zostanie nowe, globalne, elektryczne podwozie Hyundaia dla lekkich pojazdów użytkowych (eLCV) o masie całkowitej od 2,5 do 3,5 tony.

W ramach partnerstwa Hyundai będzie produkować i dostarczać podwozia z kabiną IVECO na rynek europejski, a Grupa IVECO będzie lokalnie dostosowywać i rozprowadzać kompletne pojazdy w swojej sieci. Nowy model będzie miał premierę na targach IAA Transportation 2024, które odbędą się w dniach 16-22 września 2024 r. w Hanowerze.

Szersza oferta IVECO

– Wprowadzenie nowego, elektrycznego pojazdu jest szczególnie cenne dla rynku europejskiego, gdzie dystrybucja, dostawy miejskie i podmiejskie są ważnymi zadaniami operatorów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że umowa nie tylko wzmocni naszą ofertę produktową, ale pogłębi nasze relacje z Hyundaiem, wyznaczając drogę do dalszych wspólnych projektów – stwierdził Luca Sra.

– Cieszymy się, że możemy poszerzać gamę produktów, będących wynikiem naszego partnerstwa, wykorzystując nasze nowe, elektryczne podwozie dla lekkich pojazdów użytkowych – dodał Ken Ramírez.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź