wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościHegelmann Group dołącza do projektu „Kierunek: Szacunek”

Hegelmann Group dołącza do projektu „Kierunek: Szacunek”

Hegelmann Group z dumą ogłasza przystąpienie do inicjatywy „Kierunek: Szacunek”, realizowanej przez fundację Truckers Life.

Ten przełomowy projekt bazuje na obszernych danych zebranych w raporcie „Diagnoza warunków sanitarnych i parkingowych w bazach logistycznych w Polsce i w Europie”, a jego celem jest poprawa warunków pracy i traktowania kierowców w punktach przeładunkowych.

– Przystąpienie do tego projektu jest dla nas ważnym krokiem. Wierzymy, że poprawa warunków pracy kierowców ma fundamentalne znaczenie dla całego sektora logistycznego. To nie tylko kwestia odpowiedzialności biznesowej, ale też inwestycja w przyszłość zawodu kierowcy – mówi Vitaliy Yurkevych, dyrektor floty oddziału wschodniego w Hegelmann Group.

Hegelmann Group: innowacyjne centrum logistyczne

Projekt „Kierunek: Szacunek” to nie tylko działania na rzecz poprawy warunków pracy kierowców, ale także platforma edukacyjna dla całego sektora. Wspiera ona kulturę wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy wszystkimi uczestnikami łańcucha dostaw.

Hegelmann Group pragnie również podkreślić znaczenie swojego Hegelmann Hub w Żarskiej Wsi koło Zgorzelca, innowacyjnego centrum logistycznego, które oferuje kierowcom komfortowe warunki odpoczynku. Firma zaprasza do obejrzenia filmu na fanpage’u fundacji, gdzie przedstawiono wspomniane centrum, miejsce przyjazne wszystkim kierowcom w drodze. Materiał zawiera także informacje o tym, jak można wypełnić ankietę, przyczyniając się do tworzenia mapy miejsc przyjaznych kierowcom, co jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy ich warunków pracy.

Hegelmann Group

Hegelmann Group czuje potrzebę dalszej współpracy z Truckers Life i innymi podmiotami z branży TSL w celu ciągłego doskonalenia warunków pracy kierowców i promowania kultury szacunku w branży.

– Ten projekt ma ogromne znaczenie dla budowania świadomości wszystkich podmiotów operujących w łańcuchach dostaw. Poprawa postrzegania zawodu kierowcy i stworzenie warunków sprzyjających młodym ludziom w wyborze tej ścieżki kariery są kluczowe dla długoterminowej stabilności i wzrostu branży – dodaje Yurkevych.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź