poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaAktualnościElocity i eService ułatwiają płatność

Elocity i eService ułatwiają płatność

Dzięki integracji terminali i systemów płatniczych eService oraz oprogramowania Elocity powstał sposób płatności za ładowanie ładowarkami różnych producentów.

Dla operatorów sieci ładowarek oznacza to możliwość szybkiego wdrożenia rozwiązania zgodnego z nowymi przepisami dotyczącymi płatności za ładowanie samochodów na baterie, zawartymi w AFIR (ang. Alternative Fuels Infrastructure Regulation). W ramach nowych reguł będzie obowiązek udostępnienia kierowcom możliwości korzystania z płatności ad hoc, na wszystkich nowo uruchomionych stacjach ładowania. W przypadku stacji o mocy co najmniej 50 kW powinien to być czytnik kart płatniczych lub urządzenie do płatności bezdotykowych. W przypadku stacji o słabszej mocy rozwiązaniem może być zastosowanie urządzeń korzystających z internetu i umożliwiających bezpieczne płatności np. QR.

eService zajmuje się akceptacjami kart płatniczych i rozliczaniem transakcji elektronicznych. We współpracy z Elocity firma wychodzi naprzeciw potrzebom kierowców aut elektrycznych.

Odpowiedź na AFIR

Wspólny projekt eService i Elocity to odpowiedź na potrzeby użytkowników i konieczność dostosowania się do unijnych regulacji,

– Operator stacji wyposażonej w terminal płatniczy wywiązuje się z obowiązków, które nakładają na niego przepisy i ułatwia klientom wygodne płatności. Ponadto korzystając z naszego rozwiązania gwarantuje użytkownikom natychmiastowy dostęp do faktur. Wystarczy, że podczas ładowania kierowca poda NIP i numer telefonu, a automatycznie otrzyma SMS z linkiem do faktury – mówi Adrian Nocuń, członek zarządu Elocity odpowiedzialny za wdrożenie terminali płatniczych.

Rozwiązanie Elocity i eService oferuje operatorom dostęp do kompletu danych z wszystkich ładowań, jakie odbyły się w ramach infrastruktury operatora poprzez jeden interfejs, niezależnie od tego, czy ładowanie inicjowane było z poziomu terminala czy też aplikacji.

– To rozwiązanie automatyczne i bezobsługowe dla operatorów – zaznacza Adrian Nocuń.

Terminale płatnicze zintegrowane z systemem Elocity są dostępne wraz ze stacjami różnych producentów. Mogą być także montowane na słupku i obsługiwać jednocześnie wiele stacji. Dzięki temu terminale oferowane przez Elocity i eService stanowią dobre rozwiązanie dla punktów z większą liczbą stacji, także tych o mocy niższej niż 50 kW. Terminal może być z powodzeniem stosowany również dla stacji prądu zmiennego jako forma płatności ac hoc wymagana przepisami unijnymi.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź