piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościEaster Jeep Safari już trwa!

Easter Jeep Safari już trwa!

1 kwietnia w Moab w stanie Utah rozpoczęło się 57. doroczne Easter Jeep Safari, kultowa off-roadowa impreza która od ponad pięćdziesięciu lat gromadzi tysiące entuzjastów jazdy w terenie fanów marki Jeep.

Spotkanie Easter Jeep Safari organizowane przez klub Red Rock 4-Wheelers w Moab potrwa do 9 kwietnia. Jeep i zespoły projektowe Jeep Performance Parts (JPP) by Mopar prezentują przy okazji siedem najnowszych samochodów koncepcyjnych. Część z nich jest elektryczna i pokonując bezdroża Moab udowadnia, że możliwe jest osiągnięcie „Wolności bez emisji”.

Jednym z „elektryków” jest Jeep Wrangler Magneto 3.0 Concept z silnikiem elektrycznym o mocy 285 KM i maksymalnym momencie obrotowym 370 Nm – to wariant podstawowy, gdyż kierowca może ustawić układ napędowy tak, aby korzystać z 650 KM i 1215 Nm.

Kilka samochodów będzie korzystać z hybrydowego układu napędowego 4xe znanego ze współczesnych Jeepów. Są wśród nich Wrangler Rubicon 4xe Concept, Wrangler Rubicon 4xe Departure Concept oraz nostalgiczny Cherokee 4xe Concept bazujący na Cherokee z rocznika 1978. Grand Wagoneer Overland Concept ma 6-cylindrowy, 3-litrowy silnik Hurricane TwinTurbo o mocy 510 KM, a Gladiator Rubicon Sideburn Concept silnik V6, 3,6 l Pentastar. Co ciekawe, Jeep Scrambler 392 Concept wyposażony w najnowszy wariant legendarnego silnika V8 Hemi o pojemności 6,4 l, wcale nie jest najmocniejszy w tym towarzystwie. Rozwija 470 KM i 635 Nm. Być może za to brzmi najlepiej ze wszystkich.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź