sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościeActros 300: z Niemiec do Turcji

eActros 300: z Niemiec do Turcji

Ciągnik siodłowy eActros 300 do transportu dystrybucyjnego pokonał trasę o długości około trzech tysięcy kilometrów, z fabryki Mercedesa-Benza w Wörth do Aksaray w Turcji, gdzie odbywają się m.in. drogowe testy tej elektrycznej ciężarówki.

Inżynierowie wybrali drogę przez Austrię, Słowenię, Chorwację, Serbię i Bułgarię. Na całej trasie ciągnikowi siodłowemu towarzyszyły dwu- i trzyosiowe podwozia eActros, produkowane seryjnie od końca 2021 r. Akumulatory wszystkich ciężarówek ładowano na trasie wyłącznie publicznymi ładowarkami.

eActros 300: test na wytrzymałość

– Przygotowania do zbliżającego się jesiennego uruchomienia produkcji seryjnej ciągnika siodłowego eActros 300 obejmują między innymi drogowe testy wytrzymałościowe przeprowadzane w naszym zakładzie w Aksaray. Jako dodatkowy test wykorzystaliśmy również trudną trasę na miejsce – opowiada Christof Weber, dyrektor testów Mercedes-Benz Trucks.

Na trasie do Turcji inżynierowie skupili się przede wszystkim na systemach bezpieczeństwa, osiągach i trwałości pojazdu. W odniesieniu do napędu elektrycznego szczególnie uważnie przyjrzano się działaniu prognozy zasięgu, rekuperacji i sprawnej łączności z terminalami ładującymi za granicą. Zróżnicowana trasa i różnorodne warunki klimatyczne stwarzały dobre podstawy do przeprowadzenia szeroko zakrojonych testów pojazdu na drodze.

Producent nie podaje, jak długo trwał przejazd.

eActros 300
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź