piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościContinental na targach 4Poland

Continental na targach 4Poland

Europejskie roadshow Continental Commercial Vehicle Tires już trwa. Pokazowa ciężarówka Continental będzie już w najbliższy piątek, 2 czerwca na targach Volvo 4Poland, które odbędą się na terenie Autodromu Jastrząb.

Ciężarówka będzie dostępna dla wszystkich osób odwiedzających targi. Na miejscu będą również eksperci Continentala, którzy zaprezentują innowacyjne rozwiązania firmy wszystkim chętnym.

Continental: piąta generacja

Pokazowa ciężarówka Continentala prezentuje wszystkie kluczowe zagadnienia, które mają obecnie wpływ na transport i logistykę. Nowa linia opon Conti Hybrid, która zapoczątkowuje rozwój opon piątej generacji, oferuje wydłużenie przebiegu aż o 20% w stosunku do poprzedniej generacji. Modele Conti Hybrid HS5 i HD5 będą dostępne we wszystkich popularnych rozmiarach już do końca tego roku. W ciężarówce pokazowej jest również prezentowana niedawno wprowadzona na rynek opona Conti VanContact Ultra. Ogumienie to, zaprojektowane przede wszystkim z myślą o tzw. dostawach ostatniej mili, posiada wyjątkowo mocną ścianę boczną zapewniającą doskonałą trwałość.

Bieżnikowanie, LODC i rozwiązania cyfrowe

Continental demonstruje również potencjał koncepcji ContiLifeCycle. Ponowne wykorzystanie karkasów opon pomaga obniżyć koszty. Przy bieżnikowaniu zużywa się mniej surowców i emituje mniej zanieczyszczeń niż w przypadku produkcji nowej opony. Kolejnym kluczowym tematem jest koncepcja LODC. To kompleksowe podejście doradztwa w zarządzaniu oponami firmy Continental pomaga flotom obniżyć koszty operacyjne i utrzymać je na niskim poziomie. LODC oznacza Lowest Overall Driving Costs (najniższe całkowite koszty jazdy). Jeśli chodzi o cyfryzację floty, monitorowanie opon i konserwację zapobiegawczą, Continental przychodzi swoim klientom z pomocą dzięki pakietowi rozwiązań cyfrowych ContiConnect, również prezentowanemu w ciężarówce pokazowej. Rejestracja danych o oponach, takich jak ciśnienie, temperatura, głębokość bieżnika i stan opon, oznacza przejście od klasycznego monitorowania opon do inteligentnego zarządzania aktywami.

Ciężarówka odwiedzi jeszcze ponad 30 państw i pokona blisko 50 000 kilometrów!

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź