piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościRampini wygrywa przetarg na 280 autobusów

Rampini wygrywa przetarg na 280 autobusów

Rampini wygrało przetarg organizowany przez państwową spółkę Consip na dostawę 8-metrowych autobusów elektrycznych.

Będą to pojazdy ładowane złączem plug-in. Consip zakupił je korzystając ze środków Narodowego Programu Odbudowy i Podtrzymywania Rozwoju (wł. Piano Nazionale di Ripresa e Resilienza – PNRR).

Standardowe lub dopasowane

Rampini wygrało przetarg Consip, oferując model Eltron, produkowany w zakładach w Passignano sul Trasimeno. Eltron, jedyny 8-metrowy autobus elektryczny „made in Italy”, jest dostępny w wersji 2- lub 3-drzwiowej, o szerokości 2,2 metra i pojemności do 48 pasażerów. Jest napędzany 230-kilowatowym silnikiem elektrycznym, zasilanym przez akumulator o pojemności 280 kWh, co zapewniając zasięg ponad 200 kilometrów. Przy projektowaniu wnętrza zadbano o bezpieczeństwo i komfort.

Rampini – szeroki wybór

Umowa zaczyna obowiązywać od czerwca 2023 r. i umożliwia administracji publicznej zakup autobusów standardowych lub dostosowanych do wymagań. W tym drugim wypadku do wyboru są kolory i schemat malowania, wyposażenie kabiny kierowcy i przedziału pasażerskiego, systemy zapewniające bezpieczeństwo na pokładzie i wspomagające jazdę oraz kontrakty obsługowo-naprawcze.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź